Kupiškio rajono Čižovkos miško beržas mirtinai sužalojo rokiškėną

Griūdamas beržas mirtinai sužalojo žmogų.

Kupiškio rajono Noriūnų seniūnijos Čižovkos kaimo miške, vos 110 m nuo kelio, nelaimė įvyko balandžio 19 d. apie 15.30 val. Nupjautas medis griūdamas kliudė 59-erių darbininką ir sunkiai jį sužalojo. Atvykus medikams vyras dar kvėpavo, tačiau gyvybė geso – išgelbėti jos nebepavyko.

Biržę kirto šių metų kovo mėnesį jaunų rokiškėnų įkurta įmonė „Rytverta”. Su dviem kirtėjais darbavosi ir įmonės vadovas.

– Tai labai liūdnas atvejis ir įmonei, ir jos savininkams asmeniškai, – temainfo.lt sakė Valstybinės darbo inspekcijos Panevėžio skyriaus vyriausiasis darbo inspektorius Almantas Blažys.

Pirminiais duomenimis, nė vienas biržę kirtusių darbininkų su įmone nebuvo įforminę darbo santykių. Kol kas tik spėliojama, ar 27-erių įmonės savininkas yra susipažinęs su darbo sauga: buvo pažeistas labai elementarus saugos reikalavimas – nuo pjaunamo medžio stovėti ne arčiau kaip dvigubai didesniu atstumu nei medžio aukštis. Beržas siekė 28 m, vadinasi darbininkas nuo jo turėjo būti pasitraukęs per 56 m. Vyras buvo rastas už 23 m nuo medžio kelmo.

Įmonės savininkas apie įvykį nepranešė Valstybinei darbo inspekcijai; pareigūnai apie jį sužinojo tik kitą dieną. Vyksta tyrimas.

 

Adelija Varnaitė
Sauliaus Buivydo nuotr.