Kupiškio rajonas Lietuvoje pirmauja pagal pavogtų elektros laidų kiekį

Panevėžio apskrities VPK Kupiškio rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnės Gintarė Šližytė ir Viktorija Aelita Budrienė kartu su AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) Prevencijos skyriaus specialistu Ryčiu Meškausku susitiko su Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos mokiniais bei pedagogais.

Bendruomenės pareigūnės susitikimo dalyvius supažindino su nepilnamečių atsakomybe už padarytus teisės pažeidimus: kalbėta apie tabako gaminių ar susijusių gaminių (elektroninių cigarečių) nepilnamečių rūkymą (vartojimą) ar jų turėjimą, girtų nepilnamečių pasirodymą ar alkoholinio gėrimą viešose vietose, nedidelį chuliganizmą.

Pareigūnės priminė mokiniams, kad nuo spalio 1 d. iki balandžio 30 d. vaikams ir paaugliams iki 16 metų amžiaus viešosiose vietose ir renginiuose leidžiama lankytis iki 21 val., o paaugliams nuo 16 iki 18 metų – iki 22 val.

Susitikimo pabaigoje pareigūnės atsakė į klausimus. Jos priminė narkotinių medžiagų aplinkose testavimo galimybes ir poreikį, policijos ir jaunimo bendradarbiavimo patirtį, idėjas, vykdomus projektus, stiprinančius jaunimo iniciatyvas siekiant kurti saugesnę aplinką.

ESO Prevencijos skyriaus specialistas supažindino su vagysčių iš elektros ir dujų tinklų
Lietuvos ir Panevėžio regiono žemėlapiu, papasakojo apie pagrindinius vagysčių objektus ir dažniausiai pasitaikančius vagysčių bei sukčiavimo atvejus. Moksleiviai sužinojo, kaip atpažinti, ar prie ESO objektų lankosi įmonės darbuotojai, ar įtartini pašaliniai asmenys; kur kreiptis, jei kyla įtarimų.

Susitikime atkreiptas dėmesys į nesenus sukčiavimo atvejus Panevėžyje, kai sukčiai, apsimetę ESO ar Savivaldybės darbuotojais, siekė iš gyventojų išvilioti pinigus už tariamus skaitiklių remonto darbus.

Kupiškio rajone vagysčių iš elektros tinklo transformatorinių skaičius ir pavogtų elektros laidų kiekis fiksuojamas vienas didžiausių Lietuvoje.

Panevėžio regione šiemet  pavogta beveik 6000 kg transformatorių izoliacinės
alyvos, o Kupiškio rajone, daugiausia – daugiausia, arba per 1 500 kg.

Šalyje dėl transformatorių izoliacinės alyvos vagysčių šiais metais sudegė – nepataisomai
sugedo – 26 transformatoriai: iš jų Panevėžio regione – 11, o Kupiškio rajone – 4.

Kupiškio rajonas Lietuvoje pirmauja pagal pavogtų elektros laidų kiekį. Šiais metais
rajone pavogta jau daugiau nei 10 km ilgio laidų, Panevėžio regione – beveik 42 km, o visoje
Lietuvoje – per 50 km.

 

Karolina Miganovičienė

Panevėžio apskrities VPK Komunikacijos grupės vyriausioji specialistė