Kupiškio progimnazistų pamokos – Uošvės liežuvyje

Praėjusį ketvirtadienį, rugsėjo 20 d., visi Kupiškio Povilo Matulionio progimnazijos penktokai dalyvavo Uošvės liežuvyje surengtoje integruotoje pamokoje „Pažink medelį, mylėk Tėvynę“.

Po dviejų pamokų lydimi auklėtojų, gamtos ir kūno kultūros mokytojų mokiniai iškeliavo prie Kupiškio marių. Čia juos pasitiko progimnazijos direktorius, ugdymo skyrių vedėjos, renginio režisierė Aušra Aleksandravičienė.

Renginį smagia mankšta pradėjo kūno kultūros mokytoja Eglė Mikėnienė.

Salos, kuriai pavadinimą sugalvojo žvejai, parko istoriją papasakojo Lietuvai pagražinti draugijos tarybos narys ir miesto apželdinimo specialistas Algirdas Gasiūnas. Jis pažymėjo, kad progimnazijos mokiniai daug yra dirbę šioje saloje: sodino medelius bei žydinčius krūmus, prižiūrėjo juos.

Mokinių laukė praktinės užduotys. Jas paruošė gamtos mokslų mokytojos Angėlė Kairaitienė ir Rima Stankevičienė.

Klasių mokiniai susiskirstė į tris komandas. Kiekviena jų gavo užduotis, kurias atlikdami mokiniai turėjo parodyti savo gebėjimus dirbti komandoje, surasti reikiamą informaciją, surinkti nurodytos augmenijos pavyzdžius nedarant žalos gamtai. Informacijos teko ieškoti salos stenduose, augalų pavadinimų lentelėse, kai kam teko pasinaudoti ir informacinėmis technologijomis.

Po praktinių užduočių mokinių laukė lengvi pietūs ir smagus bendras šokis.

Apibendrinus rezultatus buvo paskelbtos daugiausiai taškų surinkusios komandos. Šį kartą prizininkai surinko po vienodą taškų skaičių, bet, atsižvelgus į vertinimo nuostatus – atlikimo laiką, pavyzdžių rinkimą nedarant žalos gamtai, – pavyko išskirti trijų prizinių vietų laimėtojus. Kiekvienas prizininkas gavo po praktišką prizą, o visi mokiniai – po atminimo dovanėlę.

Aptardami renginį mokiniai išvardino į šią pamoką integruotus mokomuosius dalykus: kūno kultūrą, žmogaus saugą, gamtą ir žmogų, dailę, matematiką, muziką, informacines technologijas, technologijas, istoriją, etiką.

Fizinio aktyvumo ir sveikatingumo integruota pamoka mokiniams padėjo šiek tiek geriau pažinti savo miesto apylinkes ir jo istoriją, praktiškai pritaikyti pamokose įgutas žinias apie gamtą ir augmeniją, klasių auklėtojams ir mokytojams – artimiau pabendrauti su ugdytiniais netradicinėje aplinkoje.

Taip jaunieji matulioniečiai, ko gero, atsisveikino su paskutinėmis dar vasariškomis rugsėjo dienomis.

 

 

Rimvydas Latvys

Kupiškio Povilo Matulionio progimnazijos direktorius