Kupiškio poliklinika FFP3 respiratorių turi labai nedaug…

kupiskiopaspc.lt nuotr.


Pacientui uždėjo kaukę

Į Kupiškio pirminės apsaugos sveikatos priežiūros (PASP) centrą užėjęs kupiškėnas, kuriam buvo reikalinga chirurgo paslauga, medikų buvo išbartas už tai, kad į patalpas įėjo be kaukės.
– O iš kur man ją gauti? – pyktelėjo šis. Kupiškio PASP centro direktorius Robertas Baltrūnas temainfo.lt sakė, jog apie šį atvejį jis žino: pacientui tiesiog buvo uždėta kaukė.
 – Garantuojame būtinąją medicinos pagalbą, kuri teikiama nedelsiant, arba neatidėliotinai, kai dėl ūmių klinikinių būklių gresia pavojus paciento ar aplinkinių gyvybei, arba tokios pagalbos nesuteikimas laiku sukeltų sunkių komplikacijų grėsmę pacientams, – sakė R. Baltrūnas.


Turi 20 FFP3 respiratorių

Anot direktoriaus R. Baltrūno, prieš keletą savaičių PASP centras centralizuotai gavo 20 FFP3 respiratorių. O kaip dirba kiti?
Kiti dengia burną ir nosį paprastais ir mažiau saugiais respiratoriais FFP2.
Kupiškio PASP centre dirba 12 šeimos, du vaikų ligų gydytojai, po vieną yra vidaus ligų, akušerijos ginekologijos, chirurgijos, psichiatrijos gydytojų, vienas psichologas, septyni gydytojai odontologai (keturi jų dirba ambulatorijose), 66 slaugytojos. Iš viso įstaigoje dirba 133 darbuotojai.


Kol kas negauta ir FFP2

„Respiratoriai jau yra išskirstyti ir rytoj bus pristatyti į šias ligonines: FFP2 (Jūrininkų, Kauno respublikinę, Kelmės, Kretingos, Kupiškio, Kupiškio PSPC, Mažeikių, Mažeikių PSPC, Radviliškio PSPC, Radviliškio GMP, Šiaulių centro polikliniką, Utenos, Vilniaus klinikinę, Marijampolės PSPC, Šalčininkų, Šilutės PSPC, Vilkaviškio, Vilniaus klinikinės Antakalnio skyriays, Nacionalinį kraujo centrą)”, – skelbia Andrius Tapinas Rokiškio ligoninei suplanuota FFP3respiratorių. Anykščių sąraše nėra.
– Neturime nė vieno pranešimo, kad mūsų įstaigą planuoja pasiekti respiratoriai. Tačiau jų labai tikimės, – sakė direktorius.


temainfo.lt