Kupiškio policija konfiskavo girtuoklio nunčiakus

Balandžio 17 d. 12.23 val. dėl viešosios tvarkos pažeidimo į Kupiškio rajono policijos komisariatą buvo atvežtas vyras (gim. 1955 m.), registruotas Kupiškio rajono savivaldybėje. Asmens kratos metu striukės kišenėje buvo rasti ir paimti nunčiakai. Tai dvisekcė lazda, tradicinis kiniečių ginklas, sudarytas iš dviejų trumpų lazdų, sujungtų virve ar grandine.

Yra penkios nešaunamųjų ginklų rūšys: šaltųjų, templinių, dujinių, pneumatinių ginklų ir elektros šoko įtaisų. Nunčiakai priskiriami labiausiai paplitusiai šaltųjų ginklų, skirtų smogti, rūšiai. Be kardų, kalavijų, durklų, stiletų, durtuvų, špagų, kovinių kirvių, alebardų, svaidomųjų peilių, mėtomųjų žvaigždžių, šiai rūšiai prikllauso ir smogti pritaikyti daiktai – kuokos, vėzdai, kieto metalo teleskopinės lazdos, kastetai, blakštai, nunčiakai ir kt.

Sulaikytasis – noriūnietis, policijai gerai žinomas asmuo. O noriūniečiams jis pažįstamas kaip visiškas girtuoklis. Apie pusiaudienį sulaikyto vyro girtumas siekė 3,31 prom.

Iškelta baudžiamoji byla. Ekspertizė nustatys, ar noriūniečio turėti nunčiakai turėjo ginklo paskirtį, jie profesionalūs ar savadarbiai. Nunčiakai – draudžiamas disponuoti ginklas: policija aiškinsis, kaip jis pateko pas 60-metį girtuoklį.

 

Panevėžio apskrities VPK ir temainfo.lt inform.