Kupiškio pareigūnams rūpi parduotuvių ir jų darbuotojų saugumas

Panevėžio apskrities VPK Kupiškio rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnės Gintarė Šližytė ir Viktorija Aelita Budrienė lankė Subačiaus seniūnijos atokių vietovių parduotuves.

Pareigūnės kalbino pardavėjus, domėjosi parduotuvių turto ir pačių prekybininkų saugumu, aptarė galimybes jį sustiprinti. Visose lankytose parduotuvėse yra įrengta signalizacija. Parduotuves saugo apsaugos tarnybos. Pardavėjų saugumui užtikrinti naudojami pavojaus mygtukai, o turto apsaugai – durys ir langai su grotomis.

Kaimų ir mažų miestelių gatvių apšvietimas vakarais vis dar išlieka aktualia problema: anksti temsta, ypač žiemą – vakarais gyventojai nesijaučia saugūs. Kalbintos pardavėjos teigė, jog tuo metu dėl saugumo į pagalbą yra pasitelkiami giminaičiai, draugai, kaimynai.

Pareigūnai planuoja nuolat lankyti Kupiškio rajono prekybos centrus, maitinimo įstaigas, kaimų, miestelių parduotuves. Planuojama teikti papildomas turto, darbuotojų, klientų apsaugos rekomendacijas parduotuvių savininkams – kartu bendradarbiauti saugumo klausimais.

Pareigūnai primena: savo saugumu besirūpinantys gyventojai visada gali susisiekti su policijos pareigūnais ir pasidalyti kilusiais įtarimais. Apie stovinčius ar atvažiuojančius įtartinus automobilius, stebinčius aplinką, lūkuriuojančius įtartinus asmenis bei įtarimą keliančias situacijas policija ragina pranešti telefonu 112.

Siekianti stiprinti saugumą – ypač daugiabučių namų, sodų bendrijų, bendruomenių –policija kviečia burtis į saugios kaimynystės grupes.

Naujų narių priėmimo į saugios kaimynystės grupes klausimais Kupiškio mieste ir rajone informaciją teikia Panevėžio apskrities VPK Kupiškio rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnes G.Šližytė (tel. 8 618 63354, el. paštu gintare.slizyte@policija.lt) ir V.A.Budrienė (tel. 8 679 22369, el. paštu viktorija.budriene@policija.lt).

 

Karolina Miganovičienė

Panevėžio apskrities VPK Komunikacijos grupės vyresnioji specialistė