Kupiškio „Pagardai“ – vėl Lietuvos čempionai

„Pagardų” komandos nariai Gintautas Martišius (kairėje) ir Valdas Šabrinskas

Rugpjūčio 25 d. Kaune vyko penktas – finalinis – čempionato etapas, išaiškinęs ne tik šio etapo prizininkus, bet ir 2018 m. Lietuvos čempionato galutinės įskaitos nugalėtojus vyrų 40+ ir 50+ amžiaus grupėse.

Čempionatas prasidėjo birželio 3 d. Rokiškyje. Kitas etapas birželio 30 d. persikėlė į Klaipėdą. Liepos 14 d. trečias etapas vyko Tauragėje, o ketvirtas rugpjūčio 4 d. – Kupiškyje.

Veteranų čempionatas buvo atviras, todėl etapuose dalyvavo svečių komandos iš Latvijos, Baltarusijos ir Rusijos. Čempionato etapuose dalyvavo 46 komandos.

Vyrų grupėje 40+ dėl nugalėtojų titulo didžiausia intriga vyko tarp „Rokiškio“ Aurimo Laužadžio ir Raimundo Dilio bei „Marijampolė-1“ Rimo Radžiūno ir Mindaugo Dabulevičiaus komandų. Pirmame etape nugalėjo Marijampolės komanda, o Klaipėdos etape pirma buvo Rokiškio ekipa. Trečiame etape Tauragėje vėl pirmi buvo marijampoliečiai, o Kupiškio etape ant aukščiausios pakylos laiptelio – rokiškėnai. Kauno finaliniame etape šias dvi komandas dar turėjo vilčių pavyti keletas kitų komandų, bet tik tuo atveju, jeigu lyderiai suklups ir užims 6–7 vietas. Tačiau nei Rokiškio, nei Marijampolės komandos finaliniame Kauno etape nebuvo nusiteikę dalinti priešininkams taškų:„Marijampolė-1“ užėmė trečią, o Rokiškis – antrą vietas.

Bendroje įkaitoje Lietuvos veteranų čempionato trečią vietą iškovojo Vilniaus komanda „Launetra“ (Petras Junevičius ir Martynas Limpickas), surinkusi 164 taškus. Sidabro medalius iškovojo „Marijampolė-1“ komanda (R. Radžiūnas ir M. Dabulevičius), pelniusi 184 taškai, o nugalėtojais, kaip ir pernai, tapo A. Laužadžio ir R. Dilio (192 taškai) komanda „Rokiškis“.

Vyrų grupėje 50+ trečią vietą bendroje įskaitoje iškovojo Klaipėdos komanda „Kartas“ (jonavietis Sigitas Jurgilas ir klaipėdietis Edvardas Vilimas), surinkusi152 taškus. Antrą vietą užėmė „Vilnius“ (Andrejus Nachajus ir Henryk Ruseckij), pelnęs 184 taškus.

Nuo pirmo etapo neužleisdami lyderio pozicijų Kupiškio „Pagardų“ – kupiškėno Valdo Šabrinsko ir kauniečio Gintauto Martišiaus – komanda surinko maksimalią – 200 – taškų sumą ir trečius metus iš eilės tapo Lietuvos čempionais.

 

Klubo „Pagardai“ inf.