Kupiškio miškų gaisringumas pasiekė aukščiausią klasę

Aukščiausią – penktos klasės – miškų gaisringumą pasiekė Kupiškio rajonas. Tokia sausra yra įsivyravusi šalies pietiniuose bei Mažeikių ir Šilutės rajonuose.

Kaimyniniame Rokiškio rajone vyrauja irgi aukštas – ketvirtos – klasės miškų gaisringumas.

VĮ Valstybinių miškų urėdijos Rokiškio padalinys informuoja, kad nuo birželio 11 d. rajono savivaldybės administracijos direktorės Natašos Aleksiejevos įsakymu fiziniams asmenims draudžiama lankytis rajono miškuose.

Įsakymas galios iki tol, kol gaisrų pavojaus nesumažins lietus.

Kaip temainfo.lt sakė padalinio miško želdinimo ir miško apsaugos inžinierius Kastytis Kuodis, pavojus kilti gaisrui yra didžiulis. Tiesa, žmonės į miškus kol kas neplūsta: dar nėra nei grybų, nei uogų; nebent sutiksi vieną kitą žemuogiautoją.

Kupiškėnai kol kas neskelbia draudimo lankytis miškuose.

– Prašymą Savivaldybei esame pateikę, – sakė VĮ Valstybinių miškų urėdijos Kupiškio padalinio vadovo pareigas laikinai einantis Tomas Pūkas.

– Draudimas lankytis miškuose ruošiamas, – temainfo.lt sakė Kupiškio rajono savivaldybės administracijos direktorius Marius Mališauskas.

Pagal gautus pranešimus šalies regioninių padalinių priešgaisrinės komandos bei miškų pareigūnai į gaisravietes vyko daugiau nei 441 kartą. Apie tai praneša Valstybinių miškų urėdija.

Nei Kupiškio, nei Rokiškio miškuose šiemet gaisrų nebuvo užregistruota.

 

temainfo.lt

P.S. Kai tekstas jau buvo paruoštas spaudai, temainfo.lt gavo pranešimą, kad draudimas lankytis Kupiškio rajono miškuose jau pasirašytas.