Kupiškio miesto jaunimas diskutuos, kaip suvienyti Europos Sąjungą

Šiandien, spalio 26 d.,  prasideda registracija į didžiausią Lietuvoje moksleivių debatų konkursą „Eurodebatai“. Prognozuojama, kad šiame Jaunimo Europos komandos narių ir Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vykdomame projekte dalyvaus per 150 jaunuolių. Iš pradžių, lapkričio 21–25 d., rungsis net 18 šalies miestų ir miestelių vyresnių klasių moksleiviai, o gruodžio 12 d. geriausi kiekvieno miesto oratoriai susitiks finale Vilniuje, kur jų diskusijas stebės ir vertins žinomi žmonės.

Moksleiviai varžysis gebėjimais kalbėti viešai ir dalinsis idėjomis pagrindine „Eurodebatų“ tema „Kaip jauni žmonės gali suvienyti Europos Sąjungą“. Konkurso dalyvių kalbų klausysis ir jas vertins vietos politikai, visuomenės veikėjai ir bendraamžiai. Kupiškio renginio nugalėtojas bus pakviestas dalyvauti mokymo kursuose, kuriuos ves viešojo kalbėjimo guru Igoris Vasiliauskas. „Eurodebatų“ finalo nugalėtojai bus apdovanoti pažintine kelione į Briuselio Europos Sąjungos institucijas.

– Europos Sąjungos ateitis priklauso ne vien nuo jos atsparumo vidaus ir išorės grėsmėms bei gebėjimo spręsti globalias problemas, bet ir nuo pasirengimo keistis ir atgauti žmonių pasitikėjimą, ypač jaunosios kartos. Todėl kviečiame jaunus žmones išsakyti savo mintis apie visų mūsų Europos ateitį ir atviroje diskusijoje ieškoti atsakymų, kaip stiprinti Europos Sąjungą ir išlaikyti jos vienybę, – sakė Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius.

Dalyvauti trečią kartą rengiamame konkurse jaunuolius kviečia ir „Humoro klubas“. Anot jo nario ir vadybininko Pauliaus Ambrazevičiaus, kalbėti prieš auditoriją turi mokytis kiekvienas žmogaus, nes tai praverčia įvairiose situacijose.

– Šiurpuliukai lipant ant scenos yra visiškai natūralu, o kovoti su scenos baime geriausiai padeda pasirengimas, – teigia Paulius Ambrazevičius, kuris kartu su kolegomis miestų renginių nugalėtojus drąsins ir prieš finalą numatytos dalykinės vakarienės metu.

Kupiškyje debatai planuojami lapkričio 22 d. 18.00val. Kupiškio rajono turizmo ir verslo informacijos centre (Gedimino g. 34, trečias aukštas) Registracija vyks iki lapkričio  5 d. www.pazinkeuropa.lt

„Eurodebatus“ Kupiškyje organizuoja Jaunimo Europos komandos (JEK) narys Vygantas Valma.  JEK tikslas – padėti kitiems jauniems žmonėms suprasti, kaip veikia Europos Sąjunga ir kokią įtaką ji turi kiekvienam mūsų.

Mano, JEK nario, kontaktai: tel. nr. +370 624 07463; el. paštas valma.vygantas@gmail.com.

 

Vygantas Valma

Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos abiturientas