Kupiškio merginų porinė keturvietė iškovojo pirmą vietą

Diana Balužytė (iš kairės), Urtė Strylaitė, Gintarė Mikšytė, Ugnė Jakšytė, Gabija Naikauskaitė ir Laimutė Šližauskienė

Rungtyniauti – į Talkšos ežerą

Birželio 3-4 dienomis Šiauliuose vyko Lietuvos jaunių ir sporto vilčių žaidynės. Paprastai Šiaulių Talkšos ežeras nelepina sąlygomis ir būna gana didelės bangos, tačiau šįkart varžybų dalyviams oras pasitaikė puikus, o vanduo – beveik lygus.

Jaunių žaidynėse dalyvavo visų Lietuvos miestų ir rajonų komandos, puoselėjančios šios gražios sporto šakos tradicijas. Kupiškio rajono Kūno kultūros ir sporto centras (KKSC)  į jas delegavo 10 sportininkų; jie varžėsi trijose valčių klasėse.

 

Pasiekta gražių rezultatų

Pirmą dieną buvo varžomasi 2000 m nuotolyje. Kai kurioms įguloms buvo surengti paruošiamieji plaukimai, po kurių jos pasiskirstė į finalinius plaukimus.

Kupiškio porinių dviviečių valčių klasės Dovydo Kašūros ir Justino Čiuliepos įgula po paruošiamųjų plaukimų pateko į C finalą ir užėmė 16 vietą.

Vaikinų porinė keturvietė, yrininkaujama Roberto Petrulio, irkluojama Pauliaus Kirdos, Fausto Barono ir Valento Vaidilos, tik 0,9 sek. nusileido ketvirtą vietą iškovojusiems Vilniaus miesto atstovams. Kupiškėnams teko tenkintis penkta vieta.

Nudžiugino Kupiškio merginų porinės keturvietės įgula, iškovojusi pirmą vietą. Komandos yrininke buvo Gintarė Mikšytė, o šioje komandoje irklavo Urtė Strylaitė, Ugnė Jakšytė ir Gabija Naikauskaitė.

Antrą dieną žaidynių dalyviai varžėsi trumpame nuotolyje: jiems reikėjo įveikti 500 m.

Kupiškio vaikinų porinės dvivietės ir porinės keturvietės vaikinai iškovojo tas pačias vietas, kaip ir ilgesniame nuotolyje.

Merginų porinės keturvietės įgula suklydo starte, nebepavyko pasivyti kauniečių ir iškovojo antrą vietą.

 

Vis dar saviškės

Gabija Vogulytė

Kupiškėnės irkluotojos, šiuo metu besitobulinančios kituose irklavimo centruose, taip pat džiugino gerais rezultatais.

Gabija Vogulytė, vienvietę irklavusi 500 m nuotolyje, iškovojo trečią, o Viktorija Vareikaitė su partnere šiauliete Raminta Morkūnaite abi dienas tapo porinių dviviečių Lietuvos jaunių ir sporto vilčių žaidynių čempionėmis.

Balandžio mėnesį Italijoje vykusioje Piediluko regatoje V. Vareikaitė, irklavusi porinę dvivietę, iškovojo trečią vietą, o G. Vogulytė vienviete užėmė penktą vietą.

Gegužės mėnesį Krefelde (Vokietija) vyko Europos jaunių irklavimo čempionatas, kuriame porinių keturviečių valčių klasėje startavusi V. Vareikaitėsu komandos draugėmis užėmė devintą vietą.

V. Vareikaitė yra įtraukta į olimpinėms žaidynėms rengiamų olimpinės pamainos sportininkų sąrašą. Tai puikus pavyzdys: per trumpą laiką galima daug pasiekti, jei turi tikslą, noro, valios, atsakomybės ir užsispyrimo.

 

Gyvenimą pakeitė irklavimas

Prieš trejus metus Algimanto Baziuko treniruotėse Viktorija su berniukais Alizavoje gainiojo futbolo kamuolį, su tėčiu dalyvavo motokroso varžybose. Tuo metu ji, tikriausiai, nė neįsivaizdavo, kaip smarkiai jos gyvenimą pakeis irklavimas.

Viktorijos pažintis su irklavimu prasidėjo 2014-ųjų vėlų rudenį, o nuo 2015-ųjų pavasario ji jau mokosi Šiaulių sporto gimnazijoje; ją treniruoja Alis Striška.

Viktorija bėra retas svečias namuose Alizavoje – treniruočių, stovyklų ir varžybų tvarkaraštis sudėliotas ir įtemptas.

Nuo rudens į Šiaulių sporto gimnaziją pas tą patį trenerį išvykstančiam Pauliui Kirdai kartelė, kurią užkėlė Viktorija, yra labai aukšta. Paulius turės puikias sąlygas tobulėti: gerą trenerį, treniruočių draugus ir partnerius. Belieka jam palinkėti sėkmės.

Viktorija Vareikaitė

Norisi pasidžiaugti, kad irklavimo sprotas Kupiškyje įsitvirtina. Treniruotes vaikai lanko noriai, džiugina šiuo metu besitreniruojančių vaikų atkaklumas, užsispyrimas.

Sporto centrą baigę ar dar sportuojantys vaikai noriai savanoriauja ir Lietuvoje rengiamose tarptautinėse varžybose, pasaulio čempionatuose. Tai Evelina Blaževičiūtė, Dominyka Balaišytė, Monika Murnikovaitė, Vygantas Valma ir kt. Visi jie savanoriaus Pasaulio jaunių irklavimo čempionate, rugpjūčio 2-6 dienomis vyksiančiame Trakuose. Jame su komandos draugėmis išvysime ir V. Vareikaitę.

Galbūt praeis dar keletas metų, ir galėsime didžiuotis Olimpinių žaidynių dalyve kupiškiete.

 

 

Laimutė Šližauskienė

Kupiškio rajono KKSC direktorė

[gallery_box]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/06/2017_irkluotojos_170615a_1.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/06/2017_irkluotojos_170615a_2.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/06/2017_irkluotojos_170615a_3.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/06/2017_irkluotojos_170615a_4.jpg” descr=”” title=””]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/06/2017_irkluotojos_170615a_5.jpg” descr=”” title=””]

 

[/gallery_box]