Kupiškio meno mokyklos auklėtiniai nepraleido progos pamatyti žymųjį Lietuvos dokumentą

Sausio 4 d. didelė grupė Kupiškio meno mokyklos mokinių ir mokytojų vyko į edukacinę išvyką, į Vilnių – Lietuvos Respublikos sostinę.

Kelionės pradžioje laukė susitikimas su nuotaikingais ir nepaprastai spalvingais Kareno Chačaturiano baleto „Čipolinas” personažais Lietuvos operos ir baleto teatre. Iš arti stebėjome operos ir baleto simfoninio orkestro muzikantus, dirigentą Alvydą Šulcių, žavėjomės Rusijos choreografo Henriko Majorovo išmone, JAV dailininko Valerijaus Leventalio žaismingomis dekoracijomis.

Po spektaklio turėjome unikalią galimybę apsilankyti Signatarų namuose, kur pastaruoju metu autentiškoje aplinkoje eksponuojamas Lietuvos nepriklausomybės Aktas, pasirašytas 1918 m. Mus pasitiko gidas, plačiai ir išsamiai supažindinęs su to meto įvykiais ir žmonėmis, padėjusiais istoriniam įvykiui tapti realybe. Dabar prasmingesnė tapo ateinanti Vasario 16-oji, žyminti mūsų šalies gyvavimo šimtmetį. Visiems didelį įspūdį padarė ir patys Signatarų namai, kuklūs savo išore, bet jaukūs viduje.

Ekskursija po Vilniaus senamiestį – Pilies gatvė, Literatų siena, Užupio angelas ir daug mažų nekasdieniškų pastebėjimų – visiems suteikė daug neišdildomų įspūdžių.

 

Genovaitė Bartaševičienė

Kupiškio meno mokyklos mokytoja ekspertė

www.lnm.lt nuotr.