Kupiškio medžiotojai skelbia bendrystę

Rugsėjo 10 d. vyko tradicinė Medžiotojų ir žvejų draugijos šventė bendruomenei. Ši šventė rengiama kas dvejus metus, o pastaroji buvo išskirtinė. Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija šiemet švenčia įkūrimo 95-metį, vienas iš jos steigėjų yra kupiškėnas miškininkas Povilas Matulionis, taigi kupiškėnams pasigarsinti yra dar svaresnė proga.

Garsi buvo šventė – tai tikrai: vidurdienį per miestą nužygiavo teatralizuota medžiotojų ir žvejų būrelių kolona, vedama dūdų orkestro ir kvieslių. Stabtelėjo visi prie draugijos būstinės Vytauto gatvėje, kur atidengta tautodailininko Ramūno Vizbaro sukurta skulptūrinė kompozicija su ereliu ir keturkojais medžioklių pagalbininkais. Gražus pažiūrėti dabar šis Kupiškio kampelis Kupos parko pakrašty.

O šventė vyko Pyragių paežerėje. Buvo ten visko kaip visada: svečių, sveikinimų, dovanų, veteranų pagerbimo, padėkos raštų ir medalių, oficialių kalbų ir linksmų, dainingų, triukšmingų improvizacijų…Tai suprantama, mat dalyvavo iškalbingasis skapiškėnas Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininko pavaduotojas Eugenijus Tijušas, suvažiavę buvo ir Seimo narių, ir tų, kurie nori būti nariais… Buvo atnaujinta medžiotojų ir ūkininkų draugystės sutartis, uždėti antspaudai, apsikeista dovanomis. Ir veiklos buvo įvairiausios: kas džiaugėsi medžioklinių šunų programa, kas šaudė iš lanko, kalė vinis, kas daužė žirnius, meškeriojo laimės šulinyje. Darbo turėjo ir Vertinimo komisija, reikėjo apeiti bene 15 būrelių įrengtų stovyklaviečių su atrakcijomis, trofėjais, užstalėmis, viską pamatyti, paragauti, pagirti ir pasidžiaugti….Kam yra tekę būti tokioje medžiotojų fiestoje, tiems daug pasakoti nereikia, aišku, kad Kupiškio medžiotojų ir žvejų bendruomenė, vienijanti arti pusantro tūkstančio narių, o su jiems prijaučiančiais bus keliskart daugiau, yra kūrybinga ir išradinga. Tai įrodė ir ši šventė.

 

Matas Žebrokas

Autoriaus nuotraukos

[gallery_box]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2016/09/2016_medziotojai_kupiskis_1.jpg” descr=”” title=””]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2016/09/2016_medziotojai_kupiskis_2.jpg” descr=”” title=””]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2016/09/2016_medziotojai_kupiskis_3.jpg” descr=”” title=””]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2016/09/2016_medziotojai_kupiskis_4.jpg” descr=”” title=””]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2016/09/2016_medziotojai_kupiskis_5.jpg” descr=”” title=””]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2016/09/2016_medziotojai_kupiskis_6.jpg” descr=”” title=””]
[/gallery_box]