Kupiškio marių saloje tvenkiasi Vandens, Oro, Žemės ir Ugnies „Stichijos”

Zonų veiklos

ORAS
MEDITACINIŲ POTYRIŲ ZONA

 

DAINUOJAMOSIOS POEZIJOS SCENOJE

14.00 Simas Buziliauskas (Klaipėda)
14.30 Valda Ridikaitė (Kupiškis)
16.00 Valda Ridikaitė (Kupiškis)
16.30 Valerijus Šerelis (Vilnius)

Nuo 14 val. VISŲ VĖJŲ ERDVĖJE

14.30 Muzikinė kūrybinė laboratorija (Simas Buziliauskas)
15.00 Paskaita „Šviesa sau ir kitiems“ (Valerijus Šerelis, Vilnius)
Kūrybinės dirbtuvės: „Tarp žemės ir dangaus“, „Sparnuotosios dirbtuvėlės“, „Linkėjimai Lietuvos 100-mečiui“ ir kt.
Meditacinė erdvė: šokio meditacija; 4 stichijų programos meditacijų valanda; pasitikėjimo žaidimai (Justina Mandrijauskaitė)
Ajurvediniai masažai
Instaliacijos: „Chill zona“ su paukščių balsais, „Fėjų medis“, Hamakų hamakas
Dronai ir momentinė nuotraukų paroda „Iš oro“
Tapyba ant kūno, chna tatuiruotės
Žongliravimo pamokėlės
Įdomioji Burbulų dėdės laboratorija
„Mezon“ virtualios realybės akiniai
Panevėžio aeoroklubo programa-pristatymas „Žemėje ir ore“

 

VANDUO
INTELEKTUALIŲ POTYRIŲ ZONA

 

EKSPERIMENTINĖS MUZIKOS SCENOJE
14.00 Jovita Dilytė (Rokiškis)
14.30 DJ Laura it komanda (Kupiškis);

Nuo 14 val. AKTYVIOJOJE ERDVĖJE
14.00 Paskaita „Vanduo senovės lietuvių pasaulėžiūroje: tikėjimai, mistika, magija“ (Jonas Vaiškūnas)
Žuvienės virimo čempionatas „Water bottle challenge” varžybos
Foto instaliacija „Aš giliai“
„Vandens šaškės“, „Vandens Uno”
Kūrybinės dirbtuvės „Tu mano didžiausia žuvis“
Tapyba ant vandens
Kūrybinis procesas „Išsitaškom!”
Instaliacija „Vandens žvakės“
Modernioji skulptūra „Žuvis“
Asambliažų paroda vandens tema

 

ŽEMĖ
ESTETINIŲ POTYRIŲ ZONA

 

POPULIARIOSIOS MUZIKOS SCENOJE

14.00 Kūrybiškumo ugdymo projekto „Kuriu ir mokausi“ atlikėjai
15.00 Zumbos  maratonas
16.30 Kūrybiškumo ugdymo projekto „Kuriu ir mokausi“ atlikėjai

Nuo 14 val. KŪRYBINĖJE ERDVĖJE
Dailės studija: „Naujas gyvenimas“, „Gyvatynas“, „Stebuklai žemėje”, „Pynimėlis, „Popieriniai stebuklai“
Žemės meno instaliacija „Tegul saulė Lietuvoj…”
Skulptūrų parkas
Amatų kiemelis: „Lino mūka“, „Akmens galia”, „Medžio didybė”, „Žirgelio gimimas“
Edukacinės programos: „Duonelės kelias“, „Kelias į aromatingų augalų pasaulį“, „Baltas kelias“, „Saldus kelias“
Paskaita „Ekologiškos žemės dovanos”
Interaktyvi proto mankšta „Basų kojų takas”

 

UGNIS
EKSTREMALIŲ POTYRIŲ ZONA

 

SUNKIOSIOS MUZIKOS SCENA

14.00 Žygimantas Kepenis (Vilnius)
14.30 Grupė „Laiko forma” (Vilnius)
15.15 Grupė „Operatyvūs” (Kupiškis-Ukmergė)
16.00 Grupė „Lady Gothenburg” (Vilnius)

Nuo 14 val. EKSTREMALIŲ POTYRIŲ ERDVĖJE
Ugnies žonglierių suvažiavimo DEK dalyviai
Gatvės gimnastai
,,Up and down” varžybos
Pokalbis „Sveikame kūne…” (fitneso čempionas Modestas Puišė)
Pokalbiai ir kūrybiniai eksperimentai su repo bei roko muzikos kūrėjais
Improvizuotos pirtys Pirtininkų paskaitos ir pamokos
Senovinių monetų kaldinimas
Baikerių technikos ir senovinių automobilių paroda
Karinės amunicijos parodaNaktinės šviesos instaliacijos (Chill-šviesos zonoje)

Zonų aprašymai

ORAS

MEDITACINIŲ POTYRIŲ ZONA
DAINUOJAMOSIOS POEZIJOS SCENA
VISŲ VĖJŲ ERDVĖ

 

 

Improvizuotoje menininkės Justinos Skrupskytės tapytais audiniais apipavidalintoje scenoje koncertuos dainuojamosios poezijos kūrėjai ir atlikėjai: buvęs aukštaitis, o dabar klaipėdietis, dainuojantis aktorius, renginių ir radijo laidų vedėjas Simas Buziliauskas, kupiškėnė Valda Ridikaitė – TV laidų „Aš – SuperHITAS”, „Lietuvos talentai” TV, „Talentų ringas” finalininkė, autorinių dainų konkursų nugalėtoja bei pulkininkas-leitenantas, poetas, bardas Valerijus Šerelis (Vilnius). Muzikinėje laboratorijoje S. Buziliauskas su žiūrovais kurs muzikines improvizacijas, o V. Šerelis (Vilnius) ves paskaitą „Šviesa sau ir kitiems“ apie informacijos poveikio stabdymą.
Meditacinėje erdvėje vyks saviugdos trenerės Justinos Mandrijauskaitės keturių stichijų programos meditacijų valanda, kuri leis pastebėti visų stichijų įtaką ir sustiprinti jų veikimą mūsų gyvenime.
Sparnuotų dirbtuvėlių erdvėje bus galima pasigaminti viską, kas susiję su oru: medinius paukštelius-švilpynes, šiaudinius paukštelius, vėjo malūnėlius, drugelius, lėktuvėlius, aitvarus ir kt. Hamakų hamakas, pernai tapęs traukos tašku, šiemet bus nupintas atskiroje „chill zonoje”, tradiciniuose hamakuose per ausines bus galima klausytis paukščių balsų. Vyks tapyba ant kūno chna ir naktį šviečiančiais dažais, žongliravimo pamokėlės, Burbulų dėdė kvies į savo laboratoriją. Dangų raižys dronai ir lėktuvai, o vieną sklandytuvą technikos mėgėjai galės netgi detaliai apžiūrėti.

VANDUO

INTELEKTUALIŲ POTYRIŲ ZONA
EKSPERIMENTINĖS MUZIKOS SCENA
AKTYVIOJI ERDVĖ

 

 

Improvizuotoje scenoje – tiesiog mariose plūduriuojančiame laive – žinomas dainas lengvomis džiazo improvizacijomis puoš jauna vokalistė Jovita Dilytė. Likusį laiką Vandens zoną užlies jaunimo pamėgta elektroninė muziką, kurios klausytis ir pašokti kvies didelė didžėjų komanda su DJ Laura Kuodyte priešakyje.
Kūrybinėse dirbtuvėse „Tu mano didžiausia žuvis” žiūrovai, vadovaujami kūrybininkės Vigitos Žiūkaitės, iš plastmasinių statinių gamins didžiules „žuvis”. Šios instaliacijos bus paleistos į vandenį ir papuoš marias kaip dekoratyvinis elementas. Kūrėjai šia akcija siekia atkreipti dėmesį į ekologišką perdirbimą bei antrinį daiktų panaudojimą kūrybiniais tikslais.
Foto instaliacijoje „Aš giliai“ festivalio žiūrovai galės fotografuotis specialiai sukurtoje erdvėje ir iškart gauti atspausdintą nuotrauką. Praeivių dėmesio ir noro įsiamžinti tikrai sulauks Anykščių menininkų asociacijos pirmininko Žilvino Prano Smalsko moderni skulptūra iš medžio „Žuvis“. Erdvei profesionalaus kūrybinio dvelksmo suteiks Rokiškio dailininkų klubo „Roda“ prezidento Arūno Augučio asambliažų paroda vandens tematika.
Vandens zonoje vyks žuvienės virimo čempionatas. Žiūrovus vaišins ir dėl geriausių virėjų titulo varžysis net keletas bendraminčių komandų iš Kupiškio. Aktyviai praleisti laiką bus galima vakarų šalyse jaunimo tarpe žaibiškai išpopuliarėjusiose „Water bottle challenge” varžybose. Žiūrovus turėtų sudominti „Vandens šaškės” ir „Vandens Uno“ – tokį organizatorių sugalvotą šių žaidimų būdą, kai apsijungia proto mankšta ir malonumas kūnui, žiūrovai, galbūt, pamėgs ir praktikuos namuose. Šeimas, o ypač mažuosius, vandens zona pakvies pasinerti į kūrybinį procesą „Išsitaškom!” ir strėlytėmis sprogdinti dažų kupinus balionėlius – taip sukuriant unikalų paveikslą, arba sudalyvauti kūrybinėje tapymo ant vandens veikloje. Gilesnių potyrių ir tautinės autentikos ieškančiuosius sudomins etnoastronomo, prigimtinio baltų tikėjimo bendruomenės „Romuva” vaidilos Jono Vaiškūno paskaita „Vanduo senovės lietuvių pasaulėžiūroje: tikėjimai, mistika, magija“.
Marias puoš „Vandens žvakės“, kurios vidurnaktyje užsiliepsnos.

ŽEMĖ

ESTETINIŲ POTYRIŲ ZONA
POPULIARIOSIOS MUZIKOS SCENA
KŪRYBINĖ ERDVĖ

 

 

Kupiškėno dailininko Ryčio Songailos iš žemės medžiagų sukurtoje scenoje populiariosios muzikos kūrinius atliks VšĮ „Kultūros inovacijos” kūrybiškumo ugdymo projekto „Kuriu ir mokausi” dalyviai. Vėliau sceną ir jos prieigas okupuos zumba – „Timeless” komandos narė Inga Pilipavičiūtė-Baltrūnė, zumbos instruktorės iš visos Lietuvos Ernesta Melnikaitė, Gabrielė Gegieckaitė, Justė Dambinskaitė ir Jovita Žakarienė.
Žemės zona bene turtingiausia kūrybinėmis veiklomis ir edukacinėmis programomis. Beržyne įkurtoje dailės studijoje vaikai kurs įvairius darbus iš natūralių gamtinių medžiagų: gyvates – iš medžio šaknų, tamsoje šviečiančius medalionus – iš gipso ir pan. Tautodailininkės Virginija Jurevičienė pažindins su karpinių pasauliu, o Violeta Laužikiene – su juostų pynimo subtilybėmis. Menininkai R. Songaila ir Vaida Karaliūnienė kurs žemės meno instaliaciją „…Tegul saulė Lietuvoj”.
Šalia marių pakrantės bus eksponuojami profesionalių menininkų ir amatininkų darbai iš gamtinių medžiagų. Unikalias durpių skulptūras kurs R. Songaila ir Gintautas Tručinskas (Kupiškis), o šiaudų „Rokiškio dailininkų klubo „RoDa” prezidentas A. Augutis, panevėžietis Artūras Stančikas ir kupiškėnė menininkė V. Karaliūnienė. Akmens darbus eksponuos akmentašys Vytautas Jasinskas (Kupiškis) ir skulptorius Alvydas Mažeikis (Utena), medžio didybę išvysime kupiškėno Gintauto Tručinsko, anykštėno Ž. P. Smalsko skulptūrose, kalvystės menui atstovaus kupiškėnas Audrius Laucius.
Dalis minėtų menininkų įsikurs amatų kiemelyje ir ves edukacines programas. Čia pat Panemunėlio bendruomenės atstovai pristatys edukacinę programą „Lino mūka”, priminsiančią Lietuvoje jau primirštus linų apdorojimo darbus. Bus galima išbandyti edukacinę duonos kepimo programą, apsilankyti pas žolininkę, dalyvauti medaus gavybos bei degustavimo edukacinėje programoje „Saldus kelias”, aukštaitiškų sūrių gamybos edukacijoje ir degustacijoje. Paskaitą apie ekologijos svarbą mūsų kasdienybėje skaitys kupiškėnai Kęstutis ir Rima Paliuliai,
Basų kojų takas leis atpalaiduoti savo pėdas nuo avalynės gniaužtų ir išbandyti įvairiausius pojūčius. O visus, norinčius suaktyvinti smegenų darbą, kvies interaktyvi proto mankšta.
Pirmą kartą Aukštaitijos regione bus organizuojamas suktukų čempionatas, kuriame bus galima laimėti prizų. Vienintelė sąlyga norintiesiems dalyvauti – reikia atsinešti savo suktuką.

 

UGNIS

EKSTREMALIŲ POTYRIŲ ZONA
SUNKIOSIOS MUZIKOS SCENA
EKSTREMALIŲ POTYRIŲ ERDVĖ

 

 

Metalo laužu dekoruotoje scenoje (dailininkas Marius Skrupskis) koncertuos repo kūrėjai ir atlikėjai „Laiko forma” (Mindaugas Malevičius (ex „Garazhe nerūkoma”) ir Karolis Strazdas) bei sparčiai populiarėjanti hip-hop’o grupė „Operatyvūs”, kurioje dainuoja moksleiviai kupiškėnas Domantas Jazgevičius (DomDee) ir ukmergiškis Pijus Vasiliauskas (Trec). Taip pat sceną drebins rokeriai – buvęs rokiškėnas, o dabar vilnietis, vienas perspektyviausių gitaristų Lietuvoje Žygimantas Kepenis (elektrinė gitara) bei psichodelinio roko projekto „Lady Gothenburg” atlikėjai.
Pertraukų tarp pasirodymų metu šalia scenos įkurtoje erdvėje vyks gatvės gimnastų pasirodymai ir mokymai bei „Up and down” varžybos žiūrovams, kuriose bus galima laimėti įdomių prizų.

2013 m. pasaulio fitneso čempionas, 2015 m. Lietuvos čempionas ir Europos vicečempionas Modestas Puišė kalbėsis su žiūrovais apie sveikos gyvensenos privalumus ir teikiamas galimybes. Pirtininkų Gildijos narys, Lietuviškos pirties akademijos dėstytojas Giedrius Gervys ir jo komanda ves mokymus, vantų rišimo pamokas ir pan. Bus galima kaitintis savadarbėse improvizuotose pirtyse.
Vyriškąją publikos pusę neabejotinai pritrauks baikerių technikos ir senovinių automobilių paroda (Biržų, Kupiškio ir Panevėžio jungtinės pajėgos) bei karinės amunicijos ir ginklų demonstravimas su LK KASP Vyčio apygardos 5-osios rinktinės 509 kuopos kariais.
Festivalio metu tris dienas vyks ugnies žonglierių suvažiavimas DEK. Tai jau ketvirtas suvažiavimas, kuriame dalyvauja kolektyvai iš visos Lietuvos. Suvažiavimo metu vyks užsiėmimai, kūrybinės laboratorijos visiems, norintiems išbandyti rankų miklumą ir sužinoti žongliravimo paslaptčių. Ugnies zonoje žonglieriai taipogi ves mokymus žiūrovams, o prieš vidurnaktį prie didžiosios scenos parodys bendrą pusvalandžio trukmės šou.
Naktį „Chill-šviesos zonoje” šviesos instaliacijų apsuptyje žiūrovai galės sūpuotis hamakuose ar patogiai įsitaisę sėdmaišiuose mėgautis vieni kitų draugija bei iš didžiosios scenos sklindančia muzika. Mistine atmosfera rūpinsis šviesos instaliacijų ir projekcijų kūrėjai kupiškėnai Marius Skrupskis ir Paulius Krikščiūnas.
Sekmadienį ugnies žonglierių suvažiavimo „DEK“ dalyvių gretas papildys vienas stipriausių Lietuvos kolektyvų „Liepsnose” (Vilnius). Jungtinė komanda žada galingą „Grand šou“, papildytą pirotechnikos ir kibirkščių efektais. Šou prasidės 21.30 val. ir taps baigiamuoju festivalio „F2-Stichijos2“ akcentu.

Kupiškio kultūros centro inf.