Kupiškio marių sala atlaikė ir festivalio, ir lietaus stichijas

Kupiškėnai tikėjo festivalio „F2 – Stichijos 2″ sėkme: savo sumanymus jie reklamavo pasitikinčiai; socialinis tinklas šiai reklamai irgi buvo iniciatyvus.

Anot Kupiškio kultūros centro – vieno iš pagrindinių festivalio organizatorių – direktorės Jolitos Janušonienės, į festivalį buvo parduoti 5 469 bilietai.

Festivalyje dar dalyvavo apie 500 renginio organizatorių, savanorių, 500 sportininkų ir juos aptarnaujančio personalo, 300 įvairių tarnybų specialistų. Tad iš viso „Stichijos” subūrė apie 7 000 žmonių.

– Dabar nuvažiuokit ir nufotografuokit salos „arimus”, – telefoniniu skambučiu ragino temainfo.lt skaitytojas.

– Uošvės liežuvio saloje labiausiai išmaurota ten, kur stovėjo pagrindinė scena. Tie, kurie ją nuomojo, turėjo parodyti daugiau dėmesio ją išsigabendami: važiavo tiesiai per pievą – gal reikėjo kloti lentas? Na, bet… stichijos yra stichijos. Festivalis mirko, pažliugo keliukai. Reikės užvežti žemių, kai kurias vietas sutvirtinti, kai kur užsėti žole. Atvirai pasakius, po tokio lietaus maniau, kad viskas bus daug blogiau, – temainfo.lt sakė UAB „Kupiškio komunalininkas” aplinkotvarkos tarnybos vadybininkas Algirdas Gasiūnas.

Jo manymu, salai apskritai reikėtų daugiau dėmesio: genėti medžius, globoti rožynus. Bebrai čia yra padarę daug didesnių nuostolių nei festivalis: nugraužti baltieji alksniai atželia krūmais; juos reiktų retinti, genėti. Sala prašosi bent pusės etato.

Komunalininkai Uošvės liežuvį tik šienauja. Leidimus rengti joje renginius suteikia Kupiškio seniūnija. Laikinai seniūno pareigas einantis Žydrūnas Vanagas sakė jau buvęs saloje, apžiūrėjęs, įvertinęs.

– Nesam dar paskaičiavę, ar daug reikės pastangų ir lėšų išvažinėtoms vietoms sutvarkyti, tačiau suma neturėtų būti labai didelė, – sakė seniūnas.

Kai kurie mano, kad festivalis būtų buvęs nuostabus ir be baikerių, be senų automobilių parado – kam arti Uošvės liežuvį?

Bet gi pati sala neturi parko statuso, todėl čia nėra ir tokiai vietovei būdingų draudimų. Nors, anot A. Gasiūno, medžių šaknims nėra gerai per didelis žemės sutankinimas – o to negali išvengti toks gausus festivalis, – tačiau medžiai nėra inventorizuoti, nėra kaip nors ypatingai globotini.

Kupiškis apskritai neturi oficialaus parko: jau gerokai ūgtelėjęs bei mokyklos teritorijos ribas perlipantis Povilo Matulionio progimnazijos dendroparkas, bene 15 metų skaičiuojantis Kupos slėnio parkas, Uošvės liežuvio parkas – tai tik pavadinimai.

Ką lietus ir technika suardė Uošvės liežuvyje, sutvarkys rajono Savivaldybė.

 

Rita Briedienė

Emilijos Briedytės nuotraukos

[gallery_box]

 

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/08/prie_kupiskio_mariu_1.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/08/prie_kupiskio_mariu_3.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/08/prie_kupiskio_mariu_4.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/08/prie_kupiskio_mariu_5.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/08/prie_kupiskio_mariu_6.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/08/prie_kupiskio_mariu_7a.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/08/prie_kupiskio_mariu_9.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/08/prie_kupiskio_mariu_10.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/08/prie_kupiskio_mariu_11.jpg” descr=”” title=””]

 

[/gallery_box]