Kupiškio mariose plaukiojo labai negalingo variklio kateris…

Ne vienas kupiškėnas – gal kokie trys ar keturi – laukia nesulaukia rytojaus, birželio 21 d., kai Kupiškio mariose galės laisvai plaukioti vandens transporto priemonėmis, kurių variklis galingesnis nei 20 AG. Iki minėtos dienos tai buvo draudžiama daryti telkiniuose, mažesniuose nei 500 ha.

Kai birželio 19 d. mariomis paskraidęs kateris sustojo dešiniajame jų krante, ties UAB „Velseka” savininko Aido Rudinsko sodyba, žvejai kitame krante ėmė spėlioti, kokio galėtų būti galingumo šios vandens transporto priemonės variklis.

– Ar jūsų katerio variklio galingumas siekia 20 AG? – temainfo.lt klausė A.Rudinsko.

– Galingesnis, – nusijuokė jis.

– Galingesniu iki 21-osios negalima plaukioti mariose.

– Iki 21-osios? – perklausė jis ir netrukus pridūrė: – Mano katerio variklis yra 5 AG.

Žinovai tik juokėsi, girdi tokio katerio variklio galingumas siekia 150 AG.

Netrukus mariomis dar buvo atplukdytas ir keltas.

Birželio pradžioje apie minėto kelto pasiplaukiojimą pranešimą buvo gavusi ir Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento (PRAAD) Kupiškio agentūra.

Kaip sakė Agentūros vedėja Vita Stančikienė, tokie pranešimai gamtosaugininkus pasiekia iš bendrojo pagalbos centro 112.

– Mes gauname pranešimą apie įvykį ir laukiame nurodymo, ar vykti įvykio vieton.  Po birželio pradžios pranešimo apie keltą negavome nurodymo vykti prie marių , – temainfo.lt sakė ji.

Praėjusį savaitgalį Kupiškio mariose buvo sulaikyti asmenys plaukioję vandens motociklu.

Kaip sakė Agentūros vedėja V.Stančikienė, viskas atsiremia į pinigus: jei Lietuva būtų turtinga, draudžiamu laiku kateriai po marias neplaukiotų.

PRAAD skelbia apie tai, kad birželio 8 d. aplinkosaugininkai Kupiškio ir Rokiškio vandens telkinius tikrino iš oro: Aplinkos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės sutarimu ir lėšomis buvo skraidinamas sraigtasparnis. Įtarimų dėl galimų aplinkosaugos pažeidimų nebuvo pastebėta. Neskelbiama, žinoma, kiek valstybei tokia prabanga kainuoja. Ko gero, nemažai, jei nebelieka pinigų inspektoriams prie marių vykti tuomet, kai gaunami konkretūs pranešimai apie pažeidėjus.

 

Rita Briedienė

temainfo.lt archyvo nuotr.