Kupiškio marias dar kartą įžuvino salačiais

Prieš kelias dienas į Kupiškio marias paleista dar 10 salačių, anot gamtosaugininkų, lotyniškai Aspius aspius, o šiaip dar vadinamų šalviais.

Kupiškėnai skaičiuoja, jog tai – jau trečias marių įžuvinimas salačiais: pernai lapkričio viduryje jų pakeista 10, šiemet lapkritį šių itin stiprią uodegą turinčių žuvų į vandenį „išsitaškė” 31, ir štai dabar – vėl 10.

Rankose ilgai salačio neįmanoma išlaikyti – taip stipriai jis daužosi uodega. Net grobio ieškodamas salatis uodegos smūgiu apsvaigina smulkesnę žuvį ir ją praryja. Taip teigia žvejai. Bet nuleidus į vandenį tinklelį, jie lūkuriuoja jame nesiblaškydami, o paskui ramiai išplaukia į marias.

Šiemet įžuvinimui buvo pasirinkti suaugę salačiai: pavasarį kaip reproduktoriai jie turėtų pagausinti šios retos žuvies populiaciją Kupiškio mariose. Tačiau Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Kupiškio skyrius bei Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos specialistai prašo žvejų paleisti pagautą salatį, kad ateityje pagausėjusia šių žuvų populiacija Kupiškio marios viliotų ir kitų rajonų žvejus.

 

temainfo.lt

temainfo.lt archyvo nuotr.