Kupiškio kultūros centro direktorei baigiasi procesinė prievartos priemonė

Rugpjūčio 10 d. Kupiškio kultūros centro direktorei Jolitai Janušonienei baigiasi Panevėžio apylinkės teismo jai skirta procesinė prievartos priemonė, mėnesiui nušalinusi nuo pareigų.

Kaip temainfo.lt sakė Generalinės prokuratūros komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Stundžienė, šiuo metu nenumatoma rizikos, kad direktorės grįžimas į darbą galėtų pakenkti tyrimui. Kai kurios kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti, apribotas bendravimas su kai kuriais asmenimis – išlieka.

J. Janušonienės darbo telefonas išjungtas, todėl nepavyko sužinoti, ar į darbą ji grįš rytoj, ar pirmadienį, o gal atostogaus. Biudžetinių įstaigų vadovų darbotvarkės nėra skelbiamos.

Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdyba tiria liepos 6 d. vykusio festivalio „Stichijos“ organizavimo aplinkybes. Įtariama, kad kai kuriems asmenims buvo sudarytos išskirtinės sąlygos vykdyti prekybą minimo renginio metu, o už tokių išskirtinių sąlygų sudarymą piktnaudžiavimu įtariami asmenys gavo neteisėtą atlygį. Taip pat įtariama, kad dalis šiam festivaliui reikalingų paslaugų buvo įsigyta neteisėtai, t. y. piktnaudžiaujant tarnyba, klastojant viešųjų pirkimų dokumentus.

Liepos 9 d. Kupiškio kultūros centro direktorė J. Janušonienė ir Kupiškio rajono meras Dainius Bardauskas buvo sulaikyti 48 val. Meras nuo darbo nušalintas trims mėnesiams.


temainfo.lt

temainfo.lt archyvo nuotr.