Kupiškio krašto slaunumą sudėjo į filmą…

Birželio pradžioje atidarytas amatų centras Uoginiuose, Adomo Petrausko muziejuje, jau gyvena pilnakraujį gyvenimą, čia Kupiškio rajono vietos veiklos grupė surengė konferenciją bendruomenių nuveiktiems darbams aptarti. Visi darbai ir projektai – iš Kupiškio rajono integruotos 2007–2013 metų vietos plėtros strategijos priemonių gyvenimo kokybei kaime gerinti. Pavadintas renginys ambicingai – „Tai slaunumas Kupiškio krošto“.

Dalyvavo kaimo bendruomenių atstovai, Kupiškio rajono vietos veiklos grupės administracijos specialistai, svečiai iš kaimyninių Biržų, Rokiškio, Pasvalio, Utenos rajonų, Nacionalinės mokėjimo agentūros.

Kurdami viso laikotarpio strategiją, kupiškėnai buvo nedrąsūs,teplanavo įvykdyti 46 projektus, o pavyko jų įgyvendinti 75.

Įgyvendinant projektą „Kupiškio rajono  integruota 2007–2013 metų vietos plėtros strategija gyvenimo kokybei kaime gerinti“ rajono kaimiškose vietovėse suremontuoti bendruomenių namai, įrengtos ir sutvarkytos viešosios erdvės, įsigyta įvairios įrangos, taip pat įkurti nauji verslai – mobilių pirtelių ir palapinių, baidarių nuomos ir dažasvydžio paslaugos, įkurta keramikos studija, pastatyta pirtis ,,Gyvenkime į sveikatą“, kurioje bus teikiamos ne tik SPA paslaugos, bet ir organizuojami sveikos gyvensenos mokymai. Nevyriausybinės organizacijos išleido devynis leidinius apie Kupiškio kaimiškąsias vietoves, sukūrė filmus ,,Keravokim savo gimtų kalbų“, ,,Unt Palavanas stolo“, ,,Kupiškio krošto sutartinas“, ,,Kreipšių mitai ir tikrovė“, įrašė partizanų dainų CD ,,Laisvės dainos“, parengė turistinius maršrutus. Buvo surengta stovyklų, plenerų, nupirkta muzikos instrumentų, tautinių drabužių.

Tai išties daug: patys kupiškėnai dabar mato, ką daugelio žmonių rankos gali padaryti. Akivaizdu, šie pokyčiai būtų užtrukę, jeigu ne Europos Sąjungos parama. Renginyje apie tai kalbėta trumpai, bet papasakota itin talpiai ir vaizdžiai, susirinkusiems parodytas pačių kupiškėnų sukurtas žaismingas vaizdo filmas apie visose šešiose rajono seniūnijose įvykdytus projektus.

Dvaro ponios drabužiais vilkinti Skapiškio kultūros namų režisierė Vita Vadoklytė ne tik konferenciją vedė, bet ir šmaikščiai filme pristatė atliktus projektų darbus: mankštinosi treniruokliais lauko sporto aikštelėse, jodinėjo ant žirgo, vairavo traktorių, šnekino karves, vaikštinėjo sutvarkytais paplūdimiais, išbandė pontoninio tilto Kupiškio mariose tvirtumą, laipiojo kopėčiomis prie rekonstruotų buvusių kaimo mokyklų, vaikų darželių pastatų, keliavo po sutvarkytas miestelių aikštes, restauruotas dvarvietes, išpuoselėtus parkus, apžiūrėjo pasodintus gėlynus, tautodailininkų sukurtas medžio skulptūras, o užbaigė ekskursiją, basomis keliaudama kaimo žvyrkeliu, aukštakulnius rankon pasiėmusi. Tai turbūt užuomina, kad kaime dar nemažai reikės pasidarbuoti ir pinigėlių įdėti siekiant gerovės ir gyvenimo kokybės naujuoju europinės paramos laikotarpiu.

Visi konferencijoje dalyvavę kaimo bendruomenių vadovai ir atstovai buvo organizatorių apdovanoti, pagerbti, visiems padėkota už entuziazmą, atkaklumą. Visi pasibuvo ir pabendravo amatų centro konferencijų salėje, pasiklausė liaudies dainų, kurias sudainavo Adomynės etnografinis ansamblis „Jara“, pasijuokė iš dviejų Antašavo mergiočių papasakotų istorijų.

 

Matas Žebrokas

Autoriaus nuotraukos

[gallery_box]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/06/1_vvg_projektas_kps_ntr.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/06/3_vvg_projektas_kps_ntr.jpg” descr=”” title=””]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/06/4_vvg_projektas_kps_ntr.jpg” descr=”” title=””]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/06/5_vvg_projektas_kps_ntr.jpg” descr=”” title=””]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/06/6_vvg_projektas_kps_ntr.jpg” descr=”” title=””]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/06/7_vvg_projektas_kps_ntr.jpg” descr=”” title=””]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/06/8_vvg_projektas_kps_ntr.jpg” descr=”” title=””]

[/gallery_box]