Kupiškio Krantinės gatvėje – du nauji draudžiamieji kelio ženklai

Nauji draudžiamieji kelio ženklai

Nuo šių metų lapkričio 22 d. Krantinės gatvėje, Kupiškio mieste, stovi nauji draudžiamieji kelio ženklai, kurių pagrindinė paskirtis – riboti transporto priemonių stovėjimą Krantinės gatvėje ir apsaugoti gyventojus nuo galimų eismo įvykių dėl pasunkėjusių vairavimo sąlygų. Apie tai praneša Kupiškio rajono savivaldybės administracijos Teisės ir viešosios tvarkos skyrius ir ragina gyventojus būti atidesnius.

„Šiuo metu Krantinės gatvėje įrengti du nauji draudžiamieji kelio ženklai, t.y. draudžiama sustoti ir draudžiama stovėti”, – skelbia www.kupiskis.lt

 

Čia pat primenama, kad…

KET ženklas Nr. 332 „Draudžiama transporto priemonėms sustoti (stovėti) toje kelio pusėje, kurioje yra kelio ženklas. Negalioja skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ arba neįgalių asmenų automobilių statymo kortele pažymėtoms transporto priemonėms“.

KET ženklas Nr. 333 „Draudžiama transporto priemonėms stovėti toje kelio pusėje, kurioje yra ženklas. Negalioja skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ arba neįgalių asmenų automobilių statymo kortele pažymėtoms transporto priemonėms ir taksi su įjungtu taksometru“.

Kelių eismo taisyklių pirmasis priedas nurodo, kad šie draudžiamieji kelio ženklai galioja:

– nuo ženklo iki artimiausios sankryžos arba

– pastačius kelio ženklus, kurie panaikina atitinkamus apribojimus, pavyzdžiui, draudžiamasis kelio ženklas Nr. 336 (apribojimų pabaiga).

 

Kol kas nebaus

Atkreipiamas dėmesys į tai, kad pagal LR Administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 2 dalį sustojimas ir stovėjimas vietose, kuriose pagal Kelių eismo taisykles draudžiama sustoti ir stovėti, sustojimas ir stovėjimas nesilaikant kelio ženklų ir ženklinimo reikalavimų, važiavimo tvarkos gyvenamosiose zonose ir kiemuose pažeidimas užtraukia baudą vairuotojams nuo 30 iki 90 Eur.

Kupiškio rajono savivaldybės administracijos Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus specialistai artimiausiu metu informuos Krantinės gyventojus dėl atsiradusios naujovės jų gatvėje. Daugiabučių namų laiptinėse bus paliekami informaciniai pranešimai, o vairuotojams, nepastebėjusiems naujų ženklų – informaciniai lapeliai ant automobilio priekinio stiklo.

Ateityje vairuotojams, kurie nepaisys naujo ženklinimo, bus taikoma administracinė atsakomybė.

 

Parengta pagal www.kupiskis.lt