„Kupiškio komunalininkui” vadovaus aplinkosaugininkas

Kupiškėnas Rimantas Adomauskas atsisako vyriausiojo specialisto pareigų Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento Kupiškio rajono agentūroje dėl suprantamos priežasties: jis dalyvavo Savivaldybės skelbtame konkurse UAB „Kupiškio komunalininkas“ direktoriaus vietai užimti ir jį laimėjo.

R.Adomauskas

Lapkričio 16 d. R.Adomauskas dar buvo išvykęs į gamtosauginį seminarą, tačiau po truputį jau tvarko reikalus palikti ir agentūrą, ir rajono Tarybą: pastarosios nariai negali užimti vadovaujančių pareigų Savivaldybės įmonėje.

Kupiškio rajono taryboje R.Adomauską turėtų pakeisti skapiškėnas verslininkas Algirdas Notkus.

Kalbos, kad rajono socialdemokratams ir konservatoriams, šią kadenciją koalicijoje valdantiems Kupiškio rajoną, keliai į postus rožėmis kloti, nėra 100 proc. pagrįstos: R.Adomauskas vėl vienintelis dalyvavo konkurse. Pareiškėjų užimti direktoriaus vietą buvo trys: moteris nesugebėjo pateikti visų dokumentų, o vyras neatvyko į konkursą.

Už 40 klausimų testą R.Adomauskas pelnė aštuonis balus – užskaitomam rezultatui būtų užtekę ir šešių. Jo pateikta UAB „Kupiškio komunalininkas“ vizija šiai dienai ir po trejų metų irgi buvo įvertinta aštuonetui.

Komisijai vadovavo rajono Savivaldybės administracijos direktorius Marius Mališauskas, jos nariai – Finansų ir biudžeto skyriaus vedėja Reda Totorienė, Ekonomikos ir turto valdymo skyriaus specialistė Rasa Aukštikalnienė bei Savivaldybės administracijos teisininkė Jovita Bakanaitė.

Į temainfo.lt klausimą, kas paskatino rinktis tokį sunkų veiklos barą, R.Adomauskas sakė, jog nelengvi buvo ir aplinkosaugai atiduoti 15,5 metų. Ypač pastarieji, kuomet visas dėmesys skiriamas baudoms.

– Aš nekalbu apie tuos, kurie brakonieriauja net turėdami medžiotojo bilietą, ginkluoti brangiais ginklais. Tačiau labai nelinksma bausti sunkiai galą su galu suduriantį žmogų, smulkų ūkininką. Baudos neadekvačios, jas būtina peržiūrėti ir diferencijuoti, – sakė R.Adomauskas.

– Ar daug laiko skyrėte pažinti komunalinio ūkio veiklą?

– Esu rajono Tarybos narys, todėl galėjau Savivaldybės administracijos paprašyti duomenų – taip sutrumpinti pasiruošimo laiką. Tačiau aš labai nuodugniai analizavau pastarųjų trejų metų „Kupiškio komunalininko“ ataskaitas. Mačiau čia visko: ir pastangų, ir didelio neūkiškumo. Teks įveikti didžiules įmonės skolas. Lengvo darbo ir nesitikiu.

Prisipažinsiu, man nėra patrauklus ir dvinaris šiukšlių surinkimo ir išvežimo paslaugos mokestis, bet tai – ne Savivaldybės ir ne „Kupiškio komunalininko“ idėja. Už tai turėtume padėkoti Vyriausybei. Kita vertus, jokia paslauga negali būti nuostolinga. Skaičiuosim ir vertinsim bendrovės pajamas ir išlaidas, gyventojams siūlysim naujų paslaugų – bendrovė turi tapti rentabili.

– Kaip manote, ar įmanoma suremontuoti Kupiškio komunalininko kiemą?

– Panašų klausimą man uždavė ir konkurso komisija. Kaip ten sakoma – „šiaučius – be batų”? Šioje bendrovėje yra ir daugiau tvarkytinų vietų. „Kupiškio komunalininkui” labai stinga ūkiškumo, tvarkos.

UAB „Kupiškio komunalininkas” vadovo pareigas R.Adomauskas turėtų pradėti eiti nuo gruodžio pradžios.

 

Rita Briedienė

temainfo.lt archyvo nuotr.