Kupiškio jaunimo centrą pasiekė norvego Polo Solbergo gitaros

Viskas prasidėjo Skandinavijoje. Norvegas Polas Solbergas, didžiąją savo gyvenimo dalį skyręs darbui su jaunimu, savo iniciatyva įkūrė fondą Lietuvos jaunimo centrus aprūpinti muzikos instrumentais.

Polas pats didelis muzikos fanas, ilgą laiką grojęs vienoje Norvegijos roko grupėje. Jis puikiai supranta, kaip jauną žmogų vilioja muzika ir net gali pakeisti jauno žmogaus gyvenimą. Įvairūs projektai P.Solbergą ne kartą atvedė į mūsų šalį. Ir štai jam kilo mintis Lietuvos jaunimo užimtumą skatinti muzika.

P.Solbergas – vienas Norvegijos ekspertų Kupiškio jaunimo centro renovacijos projekte. Savo šalyje jis ieškojo, kas galėtų paaukoti naudotų muzikos instrumentų, dar galinčių tarnauti Lietuvos jaunimo centrams. Vėliau jis rado partnerius Lietuvoje, o šie muzikos instrumentus perduoda centrams.

Aukštaitijos regiono tarpininku sutiko būti Zarasų jaunimo centras. Jo darbuotojas Tomas Vaičekauskas susisiekė su visais šio regiono jaunimo centrais, sudarė jiems reikalingiausių instrumentų sąrašą ir išsiuntė jį P. Solbergui.

Paieškos buvo sėkmingos, tiesa, jos truko apie metus. Polui pavyko rasti ir žmonių, geranoriškai aukojusių muzikos instrumentų, ir gitaros gamybos įmonių, kurios jam atidavė nurašytas gitaras. Projekto iniciatorius instrumentus atgabeno į Zarasus, pats apmokėjęs muzikinio krovinio gabenimo išlaidas.

Lapkričio 17 d. su keliais jaunimo atstovais keliavome į ežerų kraštą dovanų iš Norvegijos: Kupiškio jaunimo centrui teko pageidaujamos bosinė, elektrinė ir akustinė gitaros.

Kelionė buvo naudinga ir galimybe susipažinti su Zarasų jaunimo centru. Tomas kupiškėnams papasakojo apie Centro veiklas, aprodė patalpas.

Apžiūrėję zarasiškių klubą „Robotikos užsiėmimai”, aplankę Jaunimo centrui priklausančius 100 miegamų vietų svečių namus „Zarasai”, susipažinę su Zarasų jaunimo centro šiuo metu vykdomo projekto „Erasmus+“ užsienio šalių savanoriais, susirinkę instrumentus iškeliavome namo. Pakeliui tarėmės, ar nebūtų šaunu Kupiškio jaunimo centre surengti muzikos instrumentų dieną…

Paulius Briedis

 

[gallery_box] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/11/jc_foto.png” descr=”” title=” „] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/11/jc_foto2.png” descr=”” title=” „] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/11/jc_foto3.png” descr=”” title=” „] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/11/jc_foto4.png” descr=”” title=” „] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/11/jc_foto5.png” descr=”” title=” „] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/11/jc_foto6.png” descr=”” title=” „] [/gallery_box] Paulius Briedis