Kupiškio įmonėje girtavę keturi vyrai atleisti iš darbo

Kaip jau rašė temainfo.lt, vasario 16 d. 1.37 val. Kupiškio rajono įmonės darbo vietoje buvo rasti keturi neblaivūs darbuotojai. Apie šį įvykį buvo pranešta Valstybinei darbo inspekcijai (VDI) prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.


Pranešta VDI

VDI patarėja komunikacijai Jurgita Kažukauskaitė-Sarnickienė temainfo.lt teigė: neblaivius darbuotojus darbo vietoje nustatė įmonės atstovai, kurie ir iškvietė policijos darbuotojus neblaivumui nustatyti. vienam (gim. 1994 m.) aptiktas 1,87, kitam (gim. 1991 m.) –1,12, trečiam (gim. 1970 m.) – 0,97, ketvirtam (gim. 1962 m.) – 0,98 promilių girtumas. Visi keturi buvo nušalinti nuo darbo. VDI apie įvykį pranešė ir pati įmonė, ir policija.


Įmonė neskelbtina

Paskelbus informacija apie girtavimo atvejus darbe, temainfo.lt komentatoriai susidomėjo, kas dirba šventinę Vasario 16-ąją ir dar tokiu vėlyvu metu. Anot patarėjos komunikacijai J. Kažukauskaitės-Sarnickienės, pagal veiklos pobūdį ši įmonė dirba nepertraukiamu režimu.
Kokia tai įmonė, VDI nėra linkusi skelbti.


Pernai – du atvejai

– Ar dažni girtavimo atvejai darbo vietoje? – teiravomės patarėjos komunikacijai J. Kažukauskaitės-Sarnickienės.
– 2019 m. du Panevėžio apskrities (abu – Panevėžio) darbuotojai buvo nubausti pagal Administracinių nusižengimų kodekso 98 str. 1 d. „Neblaivaus arba apsvaigusio nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų darbuotojo buvimas darbo vietoje, juridinių asmenų patalpose ar teritorijoje darbo metu arba pasibaigus darbo laikui, taip pat darbuotojo vengimas pasitikrinti dėl neblaivumo ar apsvaigimo“, – sakė patarėja.


Atleisti iš darbo

Pažeidusio minėtą straipsnį darbuotojo buvimas darbo vietoje, juridinių asmenų patalpose ar teritorijoje darbo metu arba pasibaigus darbo laikui, taip pat darbuotojo vengimas pasitikrinti dėl neblaivumo ar apsvaigimo užtraukia jam baudą nuo 30 iki 90 Eur. Nenušalinimas tokio asmens nuo darbo darbdaviui užtraukia baudą nuo 140 iki 1 500 Eur.
Už darbo drausmės pažeidimą visi keturi Kupiškio įmonėje girtavę asmenys buvo atleisti iš darbo.


temainfo.lt