Kupiškio gimnazistų laiškus kurjeriai išvežė į Prezidentūrą

Kupiškėnai rašė laiškus istorijai. 

Į pašto dėžę – 25 laiškai
Kaip temainfo.lt sakė Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Zita Sabaliauskienė, į pašto dėžę „Laiškas istorijai“ buvo sumesti 25 laiškai.
Prie 50 šalies miestų paminklų buvo pastatytos didžiulės geltonos pašto dėžės. Tai Prezidento Gitano Nausėdos inicijuota ir LRT televizijos bei projekto „Lietuvos tūkstantmečio vaikai” remiama „Laiškas istorijai – iš širdies į praeitį”.
Pašto dėžė buvo pastatyta ir prie L. Stuokos-Gucevičiaus paminklo, šalia Kupiškio gimnazijos.

Savo laiškus skaitė keturi
Keturi L. Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos gimnazistų laiškai buvo skaitomi prie paminklo: IVc klasės gimnazistė Augustina Zabukaitė ir IIb gimnazistas Emilis Kairys laiškus rašė architektui L. Stuokai-Gucevičiui, IIa klasės gimnazistė Odilija Čižauskaitė – Loretai Asanavičiūtei, žuvusiai 1991-ųjų sausio 13-ąją, tos pačios klasės gimnazistė Gabrielė Kurulytė – Vydūnui.
Kaip temainfo.lt sakė gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Zita Sabaliauskienė, visų gimnazistų laiškų elektroninė versija išsiųsta į Prezidentūrą. Įdomiausių laiškų autorius apdovanos Lietuvos Respublikos Prezidentas G. Nausėda.

Tai buvo ir namų darbas
– Laiškai – mūsų gimnazijos auklėtinių namų darbas, – sakė direktoriaus pavaduotoja Z. Sabaliauskienė.
– Ar mokytojai dailino laiškus?
– Ne. Tiesiog peržvelgė, kad nepasitaikytų kokių negražių, nepadorių dalykų. Bet visi laiškai buvo labai korektiški, apmąstyti, – sakė direktoriaus pavaduotoja.
Vakar, kovo 10 d., lėkė per Lietuvą projekto kurjeriai, surinko laiškus, išvežė į Vilnių. Iš Kupiškio, Z. Sabaliauskienės duomenimis, iškeliavo 25 laiškai.

Kuo anksčiau pajusti pašaukimą
Akcija „Laiškas istorijai“ skirta skatinti moksleivius rašyti laiškus istorinėms asmenybėms – pažinti jas, domėtis jomis, vertinti Lietuvai nusipelniusių žmonių indėlį į šiandieną.
Taip jau yra: kuo anksčiau praeities ar dabarties lyderiuose pažinsi sau artimus bruožus, tuo anksčiau pajusi savo pašaukimą, įvertinsi savo vietą bendruomenėje, visuomenėje, gyvenime. Iš čia ateina tas būtinas išsiugdyti kritinis vertinimas, kad pradėtum suprasti, iš kur pučia politiniai ir ekonominiai vėjai, išmoktum juos atlaikyti. Tad gimnazistams ši akcija – ne toks ir paprastas namų darbas.

Laiškai – Kovo 11-osios siužetuose
Į akciją „Laiškai istorijai“ įsijungė ir Kupiškio kultūros centras. Gimnazistų įdomiausių laiškų skaitymą prie L. Stuokos-Gucevičiaus paminklo parengė režisierė Nijolė Ratkienė . „Kupiškėnų studijos“ ir Kupiškio kultūros centro Kovo 11-osios laidoje bus parodytas reportažas apie laiškų rašytojus, L. Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos gimnazistus, dalyvavusius projekte „Laiškai istorijai“. Laidos pradžia – 12 val.

Rita Briedienė
Gintaro Stankevičiaus nuotr.