Kupiškio gimnazistai – makaronų tilto statytojai – pateko į finalą

 

Mokyklos kaunasi dėl galimybės dalyvauti Lietuvos čempionate „Makaronų tiltai 2017“, Vilniuje vyksiančiame balandžio 20 d.

Kaip skelbia kupiskiogimnazija.lt, kovo 6 d. Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijoje vyko „Makaronų tiltų 2017“ atrankos etapas. Dalyvavo devynios Lietuvos komandos. Mokiniai matavo, skaičiavo, modeliavo tiltus iš spagečių.

Per 45 min. keturių žmonių komanda iš spagečių pakelio ir keturių gabalėlių plastilino turėjo pastatyti kuo tvirtesnį tiltą. Maksimalus tilto ilgis – 420 mm, o plotis – 100 mm, maksimalus aukštis – ne didesnis nei 200 mm. Nugali ta komanda, kurios tiltas atlaiko didžiausią apkrovą.

Pirmą vietą užėmė L. Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos „Grifų gūžtos“ komanda, pastačiusi 247 g tiltą, išlaikiusį 2,6 kg svorį.

Antrą vietą užėmė „Rozmarinų“ komanda, kurios tilto galia – 1,4 kg. Trečia vieta teko „Akmenų“ komandai ir jo tiltui, išlaikiusiam 1,15 kg svorį.

Čempionatas vyksta jau trečius metus. Jo iniciatorius – Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Statybos fakulteto Tiltų ir specialiųjų statinių katedra.

 

Parengė Adelija Varnaitė
Irmos Vyšniauskienės nuotraukos