Pas Premjerą – didesnių pinigų Kupiškio baseinui

Kupiškio rajono meras D.Bardauskas (iš kairės), vicemeras A.Martinka, Premjeras A.Butkecičius ir rajono tarybos narys A.Cesevičius

Liepos 19 d. Kupiškio rajono meras Dainius Bardauskas, vicemeras Aurimas Martinka ir rajono Tarybos narys Augenijus Cesevičius Vilniuje susitiko su Ministru Pirmininku Algirdu Butkevičiumi. Susitikimo tikslas – aptarti galimybę didinti jau šiemet planuojamų pradėti baseino statybų finansavimą.

– Premjeras rado laiko priimti kupiškėnus. Aptarėme problemas, su kuriomis susiduria mažos savivaldybės. Vyriausybės vadovas palankiai vertina mūsų pastangas turėti baseiną; tikimės, jog kitų metų šalies biudžete Kupiškio baseinui bus numatytos didesnės lėšos nei planuota, ir šis objektas netaps šimtmečio statyba. Jau yra prasidėjusios viešojo darbų pirkimo procedūros. Taigi mums buvo svarbu susitikti su Premjeru ir aptarti galimybes didinti vykdomo projekto finansavimo klausimus, –temainfo.lt sakė Kupiškio rajono meras D.Bardauskas.

Vicemero A.Martinkos teigimu, susitikimas buvo planuotas trumpesnis, tačiau jis užtruko: Ministrui Pirmininkui rūpėjo iš pirmų šaltinių sužinoti, kokios yra savivaldos galimybės ir pastangos pritraukti į rajoną investicijų, išgirsti praktinių pavyzdžių, galinčių sudominti šalies ir užsienio verslą ateiti į rajonus, gerokai nutolusius nuo Vilniaus ir kitų didmiesčių.

Finansų ministerijos Turto valdymo departamento direktorė A.Vičkačkienė (iš kairės), finansų viceministrė A.Bagočiutė, finansų ministrė R.Budbergytė, Kupiškio rajono meras D.Bardauskas, Tarybos narys A.Cesevičius ir vicemeras A.Martinka

Po susitikimo su kupiškėnais Premjeras išvyko apžiūrėti nuo gaisro paženklintą Panevėžio rajono Piniavos mokyklą-darželį ir su vietos valdžios atstovais aptarti gaisro padarinių likvidavimo klausimų.

Tą pačią dieną Kupiškio savivaldybės atstovai susitiko su finansų ministre Rasa Budbergyte, aptarė galimybes sukurti palankias sąlygas verslo plėtrai, investicijų skatinimui regionuose, kitus aktualius klausimus.

Pasak finansų ministrės, siekiant didinti ekonomikos augimą ir žmonių užimtumą šalies valdžios bendradarbiavimas su savivalda yra būtinas.

„Esame atviri diskusijoms, įsiklausome į savivaldos keliamas problemas ir bendrai ieškome geriausių jų sprendimo būdų. Būtent toks bendradarbiavimas yra raktas, atveriantis plačias galimybes kurti naudą kiekvienos savivaldybės gyventojams“, – sakė finansų ministrė R.Budbergytė.

Susitikime nemažai dėmesio skirta ir klausimams, susijusiems su regionuose valstybei priklausančiu turtu.

Apie kupiškėnų susitikimą su ministre R.Budbergyte praneša ir Finansų ministerijos tinklalapyje finmin.lrv.lt.

 

Rita Briedienė

finmin.lrv.lt ir A.Cesevičiaus asmeninio archyvo nuotraukos