Kupiškio elektrifikacija įsibėgėjo kaip reikiant

Vytauto ir Vilniaus gatvėms – nauji šviestuvai

Baigiami rauti seni betoniniai elektros stulpai

Kupiškio Knygnešių gatvėje sustoję saugiu atstumu UAB ECO darbus stebėjo kupiškėnai: galinga subrangovų – rokiškėnų bendrovės „Rokmelsta“ – technika kaip pagaliukus traukė iš šaligatvio elektros stulpus ir krovė juos į traktorių.

– Toks yra paradoksas: gatvių apšvietimas – Savivaldybės užduotis, o elektrą tiekia ECO. Mes savo darbus jau padarėme – paklojome požeminius elektros energijos tiekimo kabelius ir, kai ECO baigs rauti ir išveš senus gatvių apšvietimo betoninius stulpus, pradėsime naujų atramų statybą: bus įrengti šiuolaikinius reikalavimus atitinkantys šviestuvai, – temainfo.lt sakė Kupiškio rajono meras Dainius Bardauskas.

Jau baigta Knygnešių, Vilniaus, Šimtmečio, Vytauto gatvių apšvietimo tinklų rekonstrukciją. Jose Kupiškio rajono savivaldybės užsakymu darbus specialistai pradėjo dar ankstyvą pavasarį, netrukus čia bus įžiebti nauji šviestuvai.

 

Elektrifikuotas Uošvės liežuvis

Ko gero, viena svarbiausių šios rajono valdžios „elektrifikacijų“ – nutiesti elektros kabeliai į Uošvės liežuvio salą Kupiškio mariose. Jau šių metų „Stichijų“ festivaliui nebereikėjo generatorių – pastatyta elektros pastotė.

Savivaldybininkai derėjosi su Aukštupėnų privačios valdos savininke, samdė uteniškių firmą, kelių metrų gylyje po marių dugnu išgręžusia tunelį ir paklojusia kabelius. Keliose vietose buvo susidurta su dolomito klodais: grąžtai kaito.

Uošvės liežuvio salos elektros pastotė

– Darbai būtų labai pabrangę, jei būtų reikėję vežti vandenį grąžtams aušinti. To neprireikė: buvo naudojamas marių vanduo, – pasakojo meras.

Dolomito sluoksniai vertė daryti nuokrypius, tad tranšėja po vandeniu siekia apie 300 m.

Elektros kabeliai yra išvežioti po visą salą.

 

Automobilių aikštelė – baseinui

Pratęsta K. Šimonio gatvė

Kaip yra sakiusi rajono Tarybos narė Skaistutė Paulauskienė, Kupiškis tapo ištisa statybų aikštele. Kai kurių statybų vaizdas jau ryškėja: baigta remontuoti Kazio Šimonio gatvės atkarpa nuo Kraštiečių mikrorajono iki dabartinės Autobusų stoties. Čia paklota nauja danga, įrengti šviestuvai. Ko gero, didžiausią įspūdį daro platus užvažiavimas nuo gatvės. Tai automobilių stovėjimo aikštelė būsimo baseino lankytojams: rajono vadovai nė neabejoja, kad jis bus pastatytas, tad ši K. Šimonio gatvės atkarpa rekonstruota su didžiule perspektyva.

Baigiamas rengti ir pėsčiųjų bei dviratininkų takas, K. Šimonio gatve „bėgantis“ pro „Tau“ parduotuvę ir susisieksiantis su Krantinės ir Antano Purėno gatvių pėsčiųjų ir dviratininkų taku.

 

Dviračių takai

Saulės baterija maitinamas šviestuvas

Kupiškis jau, ko gero, – ne paskutinis Lietuvos miestas dviračių takų ilgiu. K. Šimonio gatvės takas, sujungtas su Krantinės ir A. Purėno gatvių taku sudarys apie 3 km atkarpą. Ateityje ją planuojama sujungti su Vytauto gatvės dviratininkų ir pėsčiųjų taku, palei sodus, pro Pyragių ežerą besidriekiančiu apie 1,5 km. Beje, šioje atkarpoje irgi jau pradėta vykdyti apšvietimo tinklų rekonstrukcija, taką apšvies modernūs šviestuvai.

Anot mero D. Bardausko, Savivaldybė nemažai pasistengė, kad iš stalčiuko apačios būtų ištrauktas valstybinės reikšmės krašto kelio nr. 122 Daugpilis–Rokiškis–Panevėžys rekonstrukcijos projektas: nuo „žiedo” iki įvažiavimo į Rudilių kaimą įrengtas 7,139 km dviratininkų takas.

Dviratininkų takas tiesiasi per Aukštupėnus. Beje, sankryžoje, ties tako įsukimu į gatvelę Aukštupėnų paplūdimio link, įrengtas modernus apšvietimas, maitinamas saulės baterija. Čia visada nemažas judėjimas, tad sankryžos apšvietimas –  situacijos įvertinimas. Autonominis jos energijos šaltinis leido judrią kelio vietą apšviesti anksčiau, negu bus įrengtas visos Aukštupėnų gatvės apšvietimas.

 

Ant šviestuvų – stebėjimo kameros

Račiupėnų gatvės nepatogumai ir perspektyva

Pradėta rekonstruoti ir Račiupėnų gatvelė. Ir ne kaip nors paviršutiniškai, o iš esmės: nuimtas grunto sluoksnis, bus nutiesti nusausinimo įrenginiai, apšvietimo tinklai, paklotas asfaltas, pastatyti šviestuvai.

Baigtos kapitališkai remontuoti Gedimino gatvės atkarpa nuo žiedinės sankryžos geležinkelio link, visa Energetikų gatvė. Čia šviestuvai tokie pat, kaip ir Panevėžio gatvės, užmiesčio žiedinės sankryžos link. Beje, vieno šių šviestuvų dalyje sumontuota stebėjimo kamera; ji moderni, vaizdą fiksuojanti ir tamsoje. Šiais metais Kupiškyje tokių vaizdo kamerų sumontuota 10. Savivaldybės planuose – įrengti kamerų įrašų stebėjimo punktą, jame įdarbinti neįgalius žmones.

Atlikta Salomėjos Nėries gatvės dalies rekonstrukcija, kapitališkai remontuojama Maironio gatvė, numatoma rekonstruoti Kupiškio Antano Purėno, Krasnavos bei Technikos gatvių apšvietimo tinklus…

 

Miestelių ir kaimų gatvės

Daroma Subačiaus miestelio Kupiškio gatvės topografinė nuotrauka

Savivaldybės ir įvairių fondų lėšomis remontuojami ir rajono keliai, miestelių bei kaimų gatvės, jų apšvietimas. Atliktas Pyragių kaimo Ežerėlio gatvės, Kupiškio miesto Jaunimo gatvės, kuri jungiasi su krašto keliu Kupiškis–Vabalninkas–Biržai, Noriūnų kaimo Melioratorių gatvės, Skapiškio miestelio Blaivybės gatvės kapitalinis remontas, įveikta, rodės, neįveikiama Palėvenės miestelio sena bėda – padarytas Vienuolyno gatvės dalies kapitalinis remontas. Išasfaltuota Šepetos kaimo Pušyno gatvės dalis, Noriūnų seniūnijos Žvėrių kaimo smarkiai dulkėjusi gatvė, planuojama asfaltuoti Noriūnų Pievų gatvę, jungiančią Noriūnus su Žvėrių gatve.

Atliktas Subačiaus Medžiotojų gatvės kapitalinis remontas, įrengtas apšvietimas, asfaltuota ir apšviesta vos kelių sodybų Topolių gatvelė: jos gyventojau jau seniai verkė gatvės remonto ir jos apšvietimo. Rengiamasi Subačiaus miestelio Kupiškio gatvės remontui.

Sutvarkytas kelias į Valakų kaimą, šalia Subačiaus, baigtas kelio į Naivius kapitalinis remontas.

Planuojama rekonstruoti Šimonių miestelio aikštę.

Taigi statybos aikštele tapo ne tik Kupiškis, bet ir visas rajonas.

 

Rita Briedienė

Autorės nuotraukos