Kupiškio buvusioje pieninėje įvyko sprogimas

 

Neoficialus pranešimas apie tai, kad šiandien, vasario 12 d., buvusioje Kupiškio pieninėje įvyko sprogimas, pasitvirtino: išstumtos iš vietos gamybos pastato sausų pieno miltelių džiovyklos sienų plokštės bei degėsių kvapas tai patvirtino.

Sunkiau buvo išsiaiškinti, kam priklauso sprogusi džiovykla. Paskambinę čia veikiančios UAB „Frusela” direktorei Vilmai Aukštikalnienei, tesužinojome, kad ji atostogauja, apie sprogimą nesidomėjo – statinys priklauso ne „Fruselai”.

Į sprogimo vietą vyko du Panevėžio apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Kupiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos gaisrinės ekipažai.

– Mes – tik angliukai, – sakė įvykio nenorėję komentuoti ir ugniagesiai-gelbėtojai.

– Įvykio priežastis kol kas nėra žinoma. Sprogimas įvyko džiovykloje. Apie jo stiprumą galime spręsti iš deformuotų sienų. Visa laimė, nėra aukų. Pradėjusios smilkti detalės sukėlė aitrų kvapą, bet dėl sutrikdytos sveikatos niekas nesiskundė, – temainfo.lt sakė Kupiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnysis specialistas Vytautas Kazlauskas.

Ugniagesiams irgi teks aiškintis, kam iš tiesų priklauso džiovykla. Manoma, kad UAB „Frusela” naudojasi UAB „Lavisos agrogrupė” įrenginiais, o abi kartu priklauso „Lavisos koncernui”.

 

Rita Briedienė

Autorės nuotraukos