Kupiškio „Blusų turgus” labiausia traukia tautodailininkus

Trečią kartą Kupiškio kultūros centras rengė „Blusų turgų”. Tai buvo dalis prieškalėdinio Kupiškio savaitgalio, kurį paįvairino tradiciniu tampantis kalėdinis bėgimas, nudžiugino eglės papuošimas, Kalėdų mugė Lauryno Stuokos-Gucevičiaus aikštėje.

– „Blusų turgaus” idėja susidomėjau uždarbiaudamas Anglijoje. Kai kuriuose šios šalies miestuose kiekvieną savaitgalį būriai žmonių renkasi prekiauti sau atsibodusiais, nebenaudojamais, bet dar vertingais daiktais. Tokiuose turguose kainos nepaprastai mažos, tai rodo, kad anglai į blusų turgų renkasi tikrai ne užsidirbti. Šis renginys jiems – tarsi šventė, kurioje gali susitikti, keistis daiktais
bei mintimis. Be to, tai puiki proga apsišvarinti namus ir parduoti tai, kas tau nebereikalinga, o kitam gali būti labai naudinga, – sakė šios idėjos iniciatorius ir puoselėtojas Paulius Briedis.

Jo idėją parėmė Kupiškio kultūros centras, gerokai išplėtojo režisierė Vilija Morkūnaitė. Turgus tapo prekiaujantis, muzikuojantis, skaitantis – edukacinis bendravimo renginys.

Dalyvauti gyvojoje bibliotekoje registravosi gimnazistas Domantas Pelaitis, pasakojęs apie tai, kaip pagauti sapnus; Škotijoje studijuojanti Rasa Niurkaitė, kalbėjusi apie gyvenimo tikslą; gimnazistė Elena Pakalnytė, pašnekesiui pasirinkusi temą „Kelionės”.

Šių metų „Blusų turgus” buvo labai estetiškas: jį puošė tautodailės darbai, subtilios arbatos gėrimo prekės, kepiniai… Kupiškėnai vis dar tebėra taupūs ir aiškiai neskaitę Japonės Marie Kondo knygos „Gyvenimą keičianti tvarkymosi magija: japonų menas kaip įveikti chaosą namuose“. Jei perskaitys, kitų metų „Blusų turgus” bus žymiai gausesnis.

 

Rita Aukščionytė

Autorės nuotraukos