Kupiškio autobusų stotis bus ir didesnė, ir aukštesnė

Kaip informuoja Kupiškio rajono savivaldybė, su nedideliais pakeitimais baigiamas rengti Kupiškio autobusų stoties rekonstravimo projektas, visuomenės aptartas birželio 11 d. Parošiamieji šio statinio rekonstrukcijos darbai vyksta nuo gegužės vidurio.

Planuojama: padidės ir pastato dydis, ir aukštis. Suprojektuotas jo antstatas, bus įrengtas antras aukštas, perplanuotos dabartinės vidaus patalpos – bus atnaujinti pagrindinė salė-laukiamasis, kasa- siuntų skyrius.

Pastate įsikurs Infocentras – aštuoni kabinetai, pasitarimų kambarys; kavinė, vairuotojų poilsio patalpa, sanitariniai mazgai, dvi pagalbinės patalpos, valytojos kambarys, koridorius.

Pagrindinės salės viduryje ketinama įrengti žmonių su negalia reikmėms pritaikytą keltuvą. Įrengiant pandusus arba pritaikant lauko reljefą jiems bus pritaikyti ir pagrindiniai abiejų pusių įėjimai į pastatą.

Šilumai saugoti pastate, prie pagrindinių įėjimų, turėtų būti suformuoti tambūrai. Bus sutvarkytos ir rūsio patalpos.

Numatoma 11 autobusų stotelių, elektromobilių pakrovimo stotelė, net turgavietė ir automobilių stovėjimo aikštelė, skirta lankytojams

Numatytos vietos reklamai. Suprojektuotas pastato apšvietimas LED šviestuvais.

Architektūrinėmis priemonėmis pastatas turi reprezentuoti Kupiškio miestą. Suplanuota ir mažoji architektūra. Suoliukų apatinėje dalyje žadama įmontuoti LED apšvietimo juostas, apšviečiančias grindinį ir vakaro metu sudarysiančias akcentinį apšvietimą.

Projektą rengė UAB „INFES”. Jo vadovas Aurimas Kriauza.

Tai Europos Sąjungos remiamas projektas. Kaip temainfo.lt teigė Infrastruktūros skyriaus vedėjas Mažvydas Šalkauskas,  jo vertė 747 tūkst. eurų. Rajono Savivaldybės prisidėjimo dalį sudaro 7,5 proc., arba apie 56 tūkst. eurų.

 

Parengė temainfo.lt