Kupiškietė Valda Ridikaitė talkino naujam aktoriaus Mariaus Repšio kūriniui

Ne naujiena

Tai, kad Marius Repšys gali ne tik vaidinti, bet ir repuoti, – ne naujiena. Atlikėjas neatsisako avantiūrų – šį kartą jis uždainuoja. Be dainos, Mariaus gyvenime dar daug naujienų: turas su vienu garsiausiu Lietuvoje spektakliu „Išvarymas“, filmavimasis televizijos laidose bei vienas didžiausių gyvenimo įvykių – netrukus pasirodysianti autobiografinė knyga „Heraklio išpažintis“.

 

Ne vienas

Atlikėjas, kitaip dar žinomas kaip Vandalaz (aktoriaus vaidmuo spektaklyje „Išvarymas“), dainą nusprendė įrašyti ne vienas. Į pagalbą Marius pasikvietė atlikėją, kupiškėnams puikiai pažįstamą Valdą Ridikaitę, žinomą kaip Snailymood.

– Susipažinome su Valda muzikiniame projekte „Aš – superhitas“, kur dirbau mokytoju, vedėju. Aš visada trokštu, kad kuo daugiau talentingų, kūrybingų žmonių neapleistų savo gabumų, tad sužinojęs, kad Valda atitolsta nuo savo svajonių, pasiūliau jai pagelbėti man. Ji noriai sutiko, tad darbai neužsistovėjo, ir galim pristatyti dainą, – mintimis dalijosi aktorius.

 

Apie dainą

– Kūrybinis procesas klostėsi sklandžiai. Norėjau kažko pozityvaus, kažko linksmo, tad susisiekiau su prodiuseriu Dzouns – Donatu Tamašausku, parodžiau eiles Valdai – po dienos jau turėjom juodraštį. Po to sekė daug šlifavimo studijoje,  – teigė Marius.

Valdai tai irgi buvo iššūkis.

– Aš šiaip – lyrikė, dar tik mokausi rašyti linksmas dainas. Juokinga, tačiau, nors esu atvira stiliams, klausau labai nedaug regio ir repo, o pasiūlyta daina labiausiai ir primena šiuos stilius. Negalėčiau nepadėti Mariui: tai vienas šilčiausių mano pažįstamų žmonių, tad nebuvo dvejonių. Man labai patiko dainos idėja, ją išgvildenom kartu. Nors daina lengva, paprasta, tačiau neša labai gražią mintį. Tai apie žmogų, kuris ilgą laiką kankindamasis savyje galų gale pajunta palengvėjimą ir džiaugiasi gyvenimu tiesiog būdamas savimi, – teigia Valda.

– Ko žmogui reikia, kad jis būtų laimingas? Ogi nieko. Viskas, kas mus stabdo, – mūsų galvose. Abu su Valda radome sąsajų šia tema, panašių išgyvenimų, tad ir idėja abiem patiko. O po to jau viskas savaime, – šypsojosi Vandalaz.

 

Šmaikštus klipas

Idėjai apipavidalinti ir išgryninti atlikėjai nusprendė pasitelkti ir medijas – nauja daina atkeliauja su klipu.

– Pradžioj išvis galvojom: pasifilmuosime patys, pajuokausim, ir bus gerai. Tačiau laikui bėgant vaizdo klipo idėja darėsi vis aiškesnė, ir suvokėm: patys čia niekaip nesusitvarkysim – į pagalbą pasikvietėm Vytą (Vytautą Trasikį). Klipas vėlgi neša lengvumą, linksmumą, yra paprastas, ir tai neatsiejama nuo pačios dainos, tad daugiau kažkokių imantrybių čia ir nereikėjo. Kai jauti ramybę, gali džiaugtis savo purvina mašina, gali džiaugtis ją plaudamas, gali įjungti vaizduotę ir žvyro krūvą paversti kopomis – viskas priklauso nuo požiūrio. Klipas ir gavosi kažkokiu sarkazmo ir nuoširdumo mišiniu, ir tai mums tik dar labiau patinka.“

 

Ateities planai

Mariaus ateities planuose – turas po Lietuvą su spektakliu „Išvarymas“, šūsnis repo dainų, ateityje jos išvys dienos šviesą bei vienas svarbiausių – autobiografinė knyga „Heraklio išpažintis“.

– Įdėjau labai daug darbo, daug sėmiausi iš kitų rašytojų, tad be proto laukiu, kada galų gale galėsiu pristatyti savo knygą, – sako Marius.

Aktorius teigia, kad tai tikrai ne vienkartinis projektas. Atlikėjas planuoja parašyti dar ne vieną knygą. Atlikėja Valda teigia gavusi didelę motyvacijos dozę iš Mariaus.

– Jau superhite Marius buvo vienas tų žmonių, kuris perlaužė mus visus, suteikė daug pasitikėjimo. Pasidarbavusi „Hot Records“ studijoje vėl grįžau prie savo svajonių: greitu metu planuoju išleisti pirmą autorinę dainą. Apskritai dabar bet kokioj prastoj situacijoj turiu dainą, kurią paklausius, pažiūrėjus jos vaizdo klipą, norisi šypsotis, – sakė Valda.

Pasiklausykite dainos „Vandalaz ir Valda – mano respublikoj niekados nesninga“:

[youtube video=”jPpXHG54AQQ”] [/youtube]

 

Dainos kūrybinės grupės inf.