Kupiškietė Inga Zabulienė – šalies lengvaatlečių trenerių reitingo viršūnėje

Inga Zabulienė (kairėje). temainfo.lt archyvo nuotr.

Užima 18 vietą iš 180

Apibendrinusi 2017-ųjų rezultatus Lietuvos lengvosios atletikos federacija paskelbė Lietuvos jaunių ir sporto vilčių žaidynių lengvosios atletikos varžybų sporto trenerių reitingo sąrašą: iš 180 trenerių 18 vietą užima Kupiškio rajono Kūno kultūros ir sporto centro (KKSC) lengvosios atletikos mokytoja Inga Zabulienė.

Reitingo lentelę iš esmės lėmė 2017-ųjų birželio 20–21 dienomis Alytuje vykusios finalinės Lietuvos jaunių ir sporto vilčių žaidynės, į kurias suvažiuoja stipriausi šalies jauni sportininkai. Čia Kupiškio rajono KKSC auklėtiniai pelnė 482 taškus, savo mokytoją I. Zabulienę pakeldami į tokią aukštą reitingo vietą.

 

Reitingai padeda suvokti galimybes

Kupiškį aplenkė du Vilniaus, du Kauno, trys Panevėžio, po vieną Šilutės, Alytaus, Utenos, Telšių, Klaipėdos, Kėdainių, Marijampolės, Biržų, Pasvalio ir Šiaulių treneriai. Geriausiai įvertintos Vilniaus miesto sporto centro trenerės Laimutės Juchnevicienės auklėtiniai pelnė 714, o 180 vietos treneris – du taškus.

– Šie reitingai lyg ir neturi ypatingos reikšmės, jie nekeičia nei darbo valandų skaičiaus, nei atlyginimo dydžio. Tačiau tai padeda orientuotis, ar teisingas tavo darbo ritmas, suvokti galimybių gerinti auklėtinių rezultatus ribas, – temainfo.lt sakė mokytoja I. Zabulienė.

 

Visus metus tikrina savo pajėgumus

Norint patekti į Lietuvos jaunių ir sporto vilčių žaidynių lengvosios atletikos finalines varžybas, būtina dalyvauti rajono, apskrities varžybose – vaikai ir treneriai visus metus tikrina savo pajėgumus. Tam reikia ir asmeninio trenerio laiko, tenka derintis prie individualios vaiko darbotvarkės. Tai ne komandinės treniruotės, todėl dažnai tenka dirbti beveik su kiekvienu auklėtiniu atskirai.

Lengvosios atletikos mokytoja I. Zabulienė aukštą vietą reitingų lentelėje pelnė darbu su savo auklėtiniais – barjerinio bėgimo sportininku Alanu Šablicku, ilgų nuotolių bėgiku Žanu Zabuliu, sprinterėmis Dija Lukšyte ir Austėja Mikalauskaite, šuolininku į tolį Dominyku Murnikovu. Taškų rajonui pelnė ir sportininkai, iš Kupiškio rajono KKSC pakviesti į šalies sporto mokyklas. Šiuo metu Šiaulių sporto gimnazijoje mokosi 400 m barjerinio bėgimo sportininkės Olimpija Zabulytė, Ema Bružaitė, vidutinių ir ilgų nuotolių bėgikė Marija Statkonytė.

– Mano užduotis ir nuoširdus tikslas – atrasti gabius vaikus ir treniruotėmis motyvuoti juos tęsti sportinę karjerą. Jų tėvus raginu nebijoti išleisti savo atžalas į respublikinius sporto centrus ar gimnazijas, kur yra geresnės sąlygos sportuoti, padedančios siekti labai rimtų pergalių, – sakė mokytoja I. Zabulienė.

 

Rajonui pelnyti rezultatai

Savo mokytoją ir Kupiškį garsinantis A. Šablickas lengvosios atletikos varžybose pirmą kartą dalyvavo 2014 m., ir tik 2017 m. jis pelnė barjerinio bėgimo (110 ir 300 metrų) pergales.

Dvejus metus I. Zabulienė Alaną ruošė kaip sprinterį. Jis sustiprėjo fiziškai, išbandytas barjerinis bėgimas. Dabar Alanas –  jaunučių kategorijos vienas svarbiausių barjerinio bėgimo sportininkų, 2015–2017 rajonui davęs daugiausia įskaitinių taškų.

Šiemet A. Šablickas perėjo į jaunių kategoriją ir sausio 5-ąją Tarptautinėse varžybose „Sprinto diena Panevėžyje” iš 39 dalyvių buvo 12-as, o A. Mikalauskaite – dešimta iš 17.

Tokiu pat kovos ir pergalių siekio keliu ėjo ir Ž. Zabulis, ir D. Murnikovas.

 

Posakis „Atėjau, pamačiau, nugalėjau” netinka

Anot I. Zabulienės, lengvosios atletikos sporte netinka posakis „Atėjau, pamačiau, nugalėjau”. Lengvaatletis turi pereiti visas vaikų, jaunučių Lengvosios atletikos federacijos rengiamas varžybas.

– Neužtenka nuvažiuoti į vienas ar kitas rungtynes, kur laikas fiksuojamas sieniniu ar rankiniu laikrodžiais. Kupiškio lengvaatletininkai pasiekė kvalifikuoto sporto aukštumas, fiksuojamas elektroniniu būdu, – teigė I. Zabulienė.

Kupiškį garsinę bėgikai Kristina Plačenytė, Justina Zavackaitė, Tomas Macaitis, Laura Gratkauskaitė – irgi I. Zabulienės, Kupiškio jaunus lengvaatlečius treniruojančios jau nuo 1991 m.,  auklėtiniai.

Sausio 12–13 dienomis Kupiškio lengvaatlečiai išvyksta į Šiaulius dalyvauti Lietuvos rajonų jaunimo ir jaunių pirmenybėse.

 

Kaip vertinami kaimyninių rajonų treneriai?

Lietuvos jaunių ir sporto vilčių žaidynių lengvosios atletikos varžybų sporto trenerių reitingo sąraše 53 vietą užima Rokiškio kūno kultūros ir sporto centro jėgos trikovės treneris Rimantas Šinkūnas.

Anykštėnai lengvajai atletikai didelio dėmesio neteikia.

 

Rita Briedienė

temainfo.lt archyvo nuotr.