Kupiškietė Gabija Strolytė – pretendentė į Lietuvos krepšinio mergaičių rinktinę

Ją vadina ypatinga

Gabija Strolytė
Alvydo Puzelio nuotr.

Kupiškio rajono Kūno kultūros ir sporto centro (KKSC) krepšinio mokytojas Alvydas Puzelis 14-metę savo auklėtinę Gabiją Strolytę vadina ypatinga. Jis jai priskiria visus geram sportininkui būdingus bruožus. Gabija pasižymi darbštumu, ištverme, puikiais fiziniais duomenimis (jos ūgis – 180), labai gera nuovoka krepšinio aikštelėje, imponuoja ir jos tikslo siekimas.

– Gabija turi viską, kas leidžia tapti profesionalia krepšininke, – teigia mokytojas A. Puzelis.


Pretendentė į šalies rinktinę

Kupiškietę pastebėjo ir šalies krepšinio specialistai. Šiemet Gabija buvo pakviesta į Lietuvos krepšinio federacijos stovyklą „Aukime kartu“, Vilniuje organizuotą sausio 25–27 dienomis. Į stovyklą buvo pakviestos 24 gabiausios šalies 14-metės krepšininkės.

Gabijai sekėsi puikiai, ji buvo išrinkta komandos kapitone, jos gebėjimus gerai įvertino žinoma krepšinio trenerė Jurgita Štreimikytė.

Ši stovykla – atranka į Lietuvos mergaičių rinktinę, pavasarį dalyvausiančią Pabaltijo mergaičių krepšinio turnyre U-14. Tikėtina, kad Gabija bus pakviesta į rinktinę.


Vidutiniškai pelno po 59 taškus

Vasario 3 d. Jonavoje vyko moksleivių krepšinio lygos „Žvaigždžių diena“. Joje dalyvavo gabiausi Lietuvos jaunieji krepšininkai. Rungtyniauti vaikų amžiaus grupėje buvo pakviestos aštuonios šalies mokyklų geriausios krepšininkės. Tarp jų – ir G. Strolytė.

Treneris A. Puzelis Gabiją treniruoja jau ketveri metai. Atėjo ji pas krepšinio mokytoją pati ir jau netrukus buvo įvertinta kaip ypatingas vaikas. Mokytojas ją ruošia įžaidėjo pozicijai.

Gabija, be abejo, nemenkai įtakoja ir Kupiškio rajono KKSC komandos sėkmę šių metų Lietuvos moksleivių krepšinio lygoje: šiuo metu tarp diviziono B pogrupio komandų kupiškėnai yra antri ir tikisi patekti į geriausiųjų ketvertą. Gabija per varžybas vidutiniškai pelno po 59 taškus.


temainfo.lt