Kupiškėnus gąsdina sutręšę medžiai

Praėjusio penktadienio naktį jau prašvitus, apie 4 val., kupiškėnus, Vytauto gatvės 55-ojo namo gyventojus, iš miego pakėlė kurtinantis trenksmas.

Atrodė, tarsi kažkas sprogo ar namo stogas, o gal balkonas nukrito… Panašus nutikimas prieš kelis mėnesius buvo visai greta, už kelių namų Vilniaus gatvėje, nučiuožus žemyn daliai daugiabučio namo stogo. O penktadienio naktis buvo visai rami, nei smarkaus vėjo ar liūties.
Pakilę iš miego gyventojai pamatė, kad bėdos būta mažesnės – nulūžo seno sutręšusio gluosnio stora šaka ir sėkmingai nukrito ant šaligatvio, kliudydama gatvės pakraštį. O jeigu būtų nulūžęs visas medis?.. Pusė daugiabučio namo balkonų ir langų stiklų būtų pažirę į šipulius. Ryte dar prieš aštuonias atvykę darbininkai nulūžusią šaką supjaustė ir išvežė.

Pasak “Kupiškio komunalininko” bendrovės direktoriaus Rimanto Stundžio, seni grėsmę keliantys medžiai Kupiškyje tikrai yra rimta bėda, pusę tokių sutręšėlių reikėtų pašalinti, tik problema – nėra tokiems darbams lėšų. Tik tada, kai supuvęs medis nulūžta, užtveria gatvę, praėjimą, tada tenka tvarkyti, priešgaisrinės tarnybos brigados šauktis.

Bendrovės direktorius patikino pažiūrėsiąs vietoje, ką įmanoma padaryti, galbūt visą medį reikės nupjauti. Ten, jo įsitikinimu, dar ne tokia grėsminga situacija: mieste yra vietų, kur virsdami seni medžiai mažus medinius namelius visai iš vietos nušluotų.

Bendrovės Želdinių priežiūros tarnybos vadovas Algirdas Gasiūnas patikslino, kad dar gegužės mėnesį buvo gautas aplinkosaugos specialistų leidimas nupjauti sutręšusį medį Vytauto gatvėje, bet tąsyk gyventojai nesutiko, norėjo tik, kad būtų apgenėtos šakos. Dabar jau šis nutikimas pakeitė jų nusistatymą. Gavus reikalingos technikos, susitarus su elektros tiekimo bendrove dėl srovės laikino išjungimo, situacija bus iš naujo įvertinta, atlikti reikalingi darbai. Jau anksčiau dalis senų medžių nupjauti Stoties, Račiupėnų gatvėse.Valius Domantas
Autoriaus nuotr.