Kupiškėnų žiemą šildo Aizekas fon Liugė

Netikėtai prasidėjusią žiemą šildo Aizekas fon Liugė: lapkričio 12 d. Kupiškio kultūros centro Vitražų salėje jis surengė diskoteką „Merkurijus“. Aizekas fon Liugė pirmą kartą čia sukvietė pasišokti vyresnio amžiaus žmones. Kartu su juo prie pulto triūsė dar du melomanai: garso operatorius Maestro ir talentingas šviesos efektų kūrėjas Rusijos demokratijos tėvas Kisa (Vorobjaninovas). Tai ilgamečiai partneriai. Du jų – klasiokai.

Susirinko apie 50 įvairaus amžiaus tokio renginio mėgėjų  – nuo 25-erių iki, ko gero, 55-erių. O aplink Kultūros centrą būriavosi moksleiviai, neturėję teisės dalyvauti šiame renginyje.

Skambėjo įvairių laikmečių ir žanrų – popso, disko, cantri, rokenrolo  –  muzika. Kai kurie sakė, kad rokenrolo galėjo būti truputį mažiau: ne kiekvieno amžiui išlaikyti tokį tempą.

Nors ir vyresnio amžiaus žmonės susirinko, bet jie visai neblogai „tūsino”. Tai, kad čia ne moksleivių diskoteka, buvo galima pažinti tik iš to, kad nesimatė mirguliuojančių išmaniųjų telefonų:  paaugliai jų nepaleistų iš rankų net šokdami.

Dar nesibaigus šokiams susirinkusieji Kultūros centro direktorės Jolitos Janušonienės klausinėjo, kada vėl bus organizuojama Aizeko fon Liugės „Merkurijaus” diskoteka. Konkretaus atsakymo nebuvo. Tikimasi, kad Aizekas fon Liugė, labiau žinomas kaip Šimonių diskotekų vedėjas, į Kupiškį dar atvyks.

Paulius Briedis