Kupiškėnų susitikimas, inicijuotas europarlamentaro

Liepos 30 d. Panevėžio apskrities VPK Kupiškio rajono policijos komisariate vyko susitikimas, kurį iniciavo Europos Parlamento narys Gabrielius Lansbergis ir Kupiškio rajono savižudybių prevencijos darbo grupė.

Susitikime dalyvavo Kupiškio meras Dainius Bardauskas, vicemeras Aurimas Martinka, seniūnas Julius Vytautas Semėnas, tarybos nariai: Gaila Matulytė ir Algirdas Gasiūnas, policijos komisariato viršininkas Gintautas Misiūnas, Viešosios policijos viršininkas Linas Dovydėnas, bendruomenės pareigūnai Regimantas Tubelis ir Gintarė Šližytė, savižudybių prevencijos darbo grupės nariai, psichologas, Jaunimo linijos vadovas Paulius Skrupskis, psichologės Valija Šap ir Aurelija Kukenienė, svečiai iš Vilniaus europarlamentaras Gabrielius Landsbergis ir Seimo narys Liutauras Kazlavickas.

Susitikimo iniciatorius G.Lansbergis į Kupiškio kraštą atvyko susidomėjęs vienintele Lietuvoje savižudybių prevencijos darbo grupe, jos vykdoma veikla, turinčia vietinės savivaldos patvirtintą reagavimo į savižudybes algoritmą.

Savižudybių prevencijos darbo grupę pristatė psichologės V.Šap ir A.Kukenienė. Jos pateikė statistinius duomenis apie darbo krūvį ir asmenis, turėjusius suicidinių ketinimų ir įgyvendinimų. Supažindino su grupės veiklos principais ir tikslais. Akcentavo rūpestį keliančias problemas, klausimus dėl darbo organizavimo ateityje.

Gerokai išaugo poreikis, o resursai labai maži. Psichologės išreiškė savo tvirtą tikėjimą tuo, ką daro. Jos tikisi, kad padaugės kvalifikuotų darbuotojų skaičius ir kad bus įmanoma efektyviau patenkinti besikreipiančiųjų poreikius.

G.Lansbergis akcentavo susikalbėjimo būtinybę ir gebėjimą vieningai dirbti. Pabrėžė, kad bendraujant reikalingas abipusis pasitikėjimas.

Jaunimo linijos vadovas Paulius džiaugėsi prevenciniu darbu Kupiškio rajone. Ir nuveiktais darbais. Jis teigė, kad šis projektas turi potencialo tapti efektyvaus darbo modeliu, kuriuo naudosis ir kiti Lietuvos rajonai, susiduriantys su savižudybių problema.

Linkėta ir toliau puoselėti visų institucijų darbuotojų ir pareigūnų glaudų bendradarbiavimą, siekiant kilnaus tikslo – išgelbėti žmonių gyvybes.

Susitikimas buvo pratęstas Kupiškio rajono Noriūnų seniūnijos bibliotekoje. Ten administracijos darbuotojai ir Noriūnų seniūnas Audronijus Zulonas kalbėjo apie skaudžias nelaimes jų seniūnijoje, socialiniai darbuotojai dalijosi nelengva darbo patirtimi. Prisiminti ir laimingai pasibaigę įvykiai, kurių metu buvo išsaugotos žmonių, pasiruošusių pakelti prieš save ranką, gyvybės.

Europarlamentaras dėkojo už nuveiktus darbus, linkėjo ištvermės, taip pat pabrėžė būtinybę skirti laiko sau stiprinant dvasinę ir fizinę sveikatą.

 

Karolina Miganovičienė

Panevėžio apskrities VPK Komunikacijų skyriaus vyresnioji specialistė