Kupiškėnų rinkta parama pasiekė Kaimiškio gyvūnus

Lapkričio 30 d. Kupiškio jaunimas įvykdė savo pažadą: per akciją „Padėk beglobiams gyvūnams“ surinkta parama buvo nugabenta į „Panevėžio gyvūnų globos draugiją“, prižiūrinčią benamius šunis ir kates.

Kupiškėnai tikrai geri žmonės: per kelias savaites trukusią akciją jie paaukojo 60 kg šunų ir kačių maisto, žaisliukų šunims bei pliušinukų jų prižiūrėtojams.

„Panevėžio gyvūnų globos draugija“ yra įsikūrusi Kaimiškyje, vos 4 km nuo Panevėžio. Tai nedidelė, valstybės nefinansuojama prieglauda, kuri išsilaiko tik gerų žmonių pagalba ir yra vienintelė prieglauda Panevėžio mieste ir rajone. Gyvūnus draugija perima iš karantinavimo centro VšĮ „Panevėžio specialusis autotransportas” ir taip gelbėja juos nuo eutanazijos.

Gyvūnų globos draugijos žmonės kupiškėnus sutiko be galo šiltai, parodė jiems prieglaudą, papasakojo apie savo darbą.

– Mūsų tikslas – kiekvienam keturkojui rasti naujus namus. Visi gyvūnai dovanojami! – sakė draugijos vadovė Rūta Liberienė.

Pirmuosius benamių gyvūnų globos namus p. Rūta įsteigė 1995 m. Ji – medikė, vėliau dirbusi žurnalisto darbą – kol įstengė, tol ir globojo gyvūnus savo lėšomis. O truko tai ne taip ir trumpai – 10 metų.

2009 m. vėl imtasi gyvūnų globos: iš pradžių keturkojus ji glaudė vagonėlyje, o vėliau panaudos būdu patalpas suteikė Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos Panevėžio pataisos namai. Čia, Kaimiškyje, kalėjimo ferma stovėjo 10 metų nenaudojama, apleista.

– Iš Panevėžio moterų kalėjimo mums atsiųsdavo moteriškių, galinčių už zonos dirbti , ir mes kuopėme, tvarkėme patalpas. Radosi savanorių: apleistos patalpos tapo labai jaukios. Lankiausi ne vienuose gyvūnų globos namuose. Mūsų – gražiausi visoje Lietuvoje. Šiuo metu juose gyvena 32 katės, 39 suaugę šunys ir 12 kelių savaičių šunyčių. Pernai prieš Kalėdas turėjome 120 gyvūnų. Svarstėme, gal prieš didžiąsias šventes mesdami iš namų nereikalingus daiktus žmonės išmeta ir savo augintinius?.. – kalbėjo p. Rūta.

Žmonės ima šunis. Kačių nenori, nes šios labai greitai dauginasi, o jas sterelizuoti brangu. „Panevėžio gyvūnų globos draugijai“ veterinarijos gydytojai šią paslaugą atlieka pigiau: kalaites sterelizuoja už 30, kates – už 20 Eur. Bet kainuoja ir patalpų išlaikymas – elektra, šiluma, vanduo. Sterelizacijai pinigų belieka nedaug.

Savanorių pagalba čia labai laukiama. Tačiau daugeliui tik iš pradžių atrodo, kad darbas lengvas. Kur gyvūnai, ten – ekskrementai, blusos, erkės. Čia lieka ir labai jautrūs, ir labai stiprūs žmonės.

„Panevėžio gyvūnų globos draugija“ priima tik Panevėžio miesto ir rajono beglobius keturkojus. Tiesa, šiomis dienomis gyvūnų globos sutartis pasirašyta su Anykščiais. Kaip sakė R.Liberienė, kitų rajonų žmonės tokius globos namus tegu kuria patys: pradeda nuo vagonėlio, remontuoja apleistą fermą…

– Esame dėkingi Kupiškio jaunimo centrui, kad pasirinko mūsų namus. Maistas gyvūnams visada pravers, – šypsojosi p. Rūta.

Po apsilankymo gyvūnų prieglaudoje Kupiškio jaunimo centro vaikinai ir merginos dalinosi įspūdžiais. Panelės prisipažino, kad pasakojimas joms spaudė ašarą. Daugelio manymu, gyvūnų globos namai, vis dėlto, yra ta vieta, kur prasminga savanoriauti.

Paulius Briedis

Autoriaus nuotraukos

[gallery_box][gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/12/1_jc_suniukai_maistas.jpg” descr=”” title=””] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/12/2_jc_suniukai_maistas.jpg” descr=”” title=””] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/12/3_jc_suniukai_maistas.jpg” descr=”” title=””] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/12/4_jc_suniukai_maistas.jpg” descr=”” title=””] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/12/5_jc_suniukai_maistas.jpg” descr=”” title=””] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/12/6_jc_suniukai_maistas.jpg” descr=”” title=””] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/12/7_jc_suniukai_maistas.jpg” descr=”” title=””] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/12/8_jc_suniukai_maistas.jpg” descr=”” title=””] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/12/9_jc_suniukai_maistas.jpg” descr=”” title=””] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/12/10_jc_suniukai_maistas.jpg” descr=”” title=””] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/12/11_jc_suniukai_maistas.jpg” descr=”” title=””] [/gallery_box]