Kupiškėnų „Derliaus” šventėje – skaniausi pyragai, geriausi ūkininkai

Visi taip ir kalbėjo:

– Jei net per lietų šitiek žmonių prisirinko į „Derliaus” šventę, vadinasi, ji jau tapo labai reikalinga.

Sunku pasakyti, ar Kupiškio technologijos ir verslo mokykla (KTVM) savo paroda-muge „Derlius” vilioja kaimyninių rajonų gyventojus, tačiau prekiautojų čia susirenka iš visos Lietuvos. Šiemet jų būta apie šimtą: prekybiniai stalai periodiškai kartojosi – duona ir kepiniai, žuvis, sūriai, rūkytos mėsos gaminiai; tautodailė, amatai ir – vėl iš naujo. Gaminių įvairovė buvo nemenka.

Gerą mokyklos sporto stadiono bėgimo takų dalį užėmė ir sodininkai.

Kupiškėnai labai yra pamėgę pačios mokyklos produkciją: ir ne tik vaišėms dalinamus „razavų” miltų blynus, aplietus uogiene, bet ir pirkti siūlomus kepinius. Šiemet kvepėjo 50 ct kainuojantys čeburekai, bent 10 ct pigesnės putlios spurgos…

Kažin ar kuris kitas Lietuvos rajonas organizuojama tokią kulinarijos ir konditerijos parodą, kokia žavi ir stebina KTVM? Per 300 tortų, pyragų, sausainių, saldainukų rūšių, įdarytos žuvies, kimštų daržovių patiekalų! Nesiliovė srautas norinčiųjų tai pamatyti. Kai kurie patiekalai tradiciškai pateko į aukcioną – pamėgtą ir smagią renginio dalį.

Anot mokyklos direktorės Linos Kaušakienės, šių metų mugė reklamavo dviračių sportą: tokių jų įmantrių ir taip gražiai papuoštų dar niekam neteko matyti.

– Su tokiu ir į Anykščius negėda būtų grįžti, – sakė šventėje dalyvavęs Seimo narys Sergejus Jovaiša apie pačios mokyklos moksleivių nukaldintą XIX a. viduriui būdingą dviratį.

Mugėje dalyvavo Seimo nariai Ričardas Sargūnas, Aleksandras Zeltinis, švietimo ir mokslo ministrės patarėjas Ritas Vaiginas.

Įdienojus dangus prasiblaivė, šiauliečių „Vairo“ ansamblio koncerto pasiklausyti susirinko jau nemaža minia. Tada scenon pakilti buvo pakviesti ir „Metų ūkio 2015“ konkurso nugalėtojai. Lietuvos ūkininkų sąjungos Kupiškio skyriaus pirmininkas Zigmantas Aleksandravičius pasidžiaugė: „Pažiūrėkit, visi jauni žmonės, mūsų kaimas atgyja, dirba, augina vaikus – nepražūsim…“

Pirmą vietą pelniusieji Inga ir Alvydas Dragūnai iš Bakšėnų kaimo, pieno fermos šeimininkai ir grūdų augintojai, antrają vietą užėmę Inga ir Skirmantas Gurkliai, trečiąją – Skaistė ir Rolandas Kalamažnikai (šios abi ūkininkų šeimos iš Keršuliškių kaimo, Kupiškio seniūnijos, javus augina), buvo pasveikintos rajono mero Dainiaus Bardausko, apdovanotos vokeliais, tik kiek ten įdėta, nutylėta.

Paskatinamosios premijos skirtos Tomui Vadapolui iš Skapiškio seniūnijos ir Dariui Bernatavičiui iš Šimonių miestelio. Ūkininkai laimėtojus apdovanojo keramiko Romualdo Aleliūno sukurtais laikrodžiais iš šamoto molio, beje, einančiais, rodančiais tikslų laiką, tai žemdirbiui itin svarbu.

Keliavo kupiškėnai iš šventės pilnais krepšiais; daugelis skubėjo į sodą ką nupirkę pasodinti.

 

Rita Briedienė, Mantas Žebrokas

Autorių nuotraukos