Kupiškėno Pauliaus Pranckūno projektui – feisbuko paskyros „Krašto auksas“ lankytojų dėmesys

Žemės ūkio ministerijos viceministras Petras Narkevičius ir Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Virginija Šetkienė.


Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) pasirinko Adomynę, 2019-ųjų mažąją kultūros sostinę, vasario 23 d. apdovanoti konkurso „Krašto auksas“ Panevėžio apskrities nugalėtojus.


Projektas inicijuotas pirmą kartą

Projektas „Krašto auksas“ inicijuotas pirmą kartą, skelbtas praėjusių metų lapkrityje. Jame dalyvavo Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) projektų vykdytojai arba paramos gavėjai, jau įgyvendinę projektus. Nugalėtojus išrinko Apdovanojimų atrankos komisija, įvertinusi pretendentų verslumą, projektų naudingumą visuomenei.
Feisbuko paskyros „Krašto auksas“ lankytojai, rinkdami geriausią Panevėžio apskrities projektą, aktyviausiai balsavo už kupiškėno Pauliaus Pranckūno projektą „Vandens pramogų paslaugų kūrimas“.

Renginio vedantysis Deividas Norvilas


Po gintaro gabalėlį

Prisirinko pilnutėlė Adomynės Švč. Mergelės Marijos Vardo bažnyčia. Kiekvienam ant rankos buvo užrištas gintaro gabalėlis.
– Projekto idėja – skirta viešinti KPP sėkmingiausius projektus, kurie tarsi ilgaamžis Lietuvos auksas garsina ir puošia mūsų valstybę. Krašto auksas tai mūsų pradžių pradžios, senovės ir dabarties saugotojas bei simbolis, tai – Lietuvos gintaras. Lietuvai tai labiausiai tinkamas akmuo, nes formuojasi ir gyvena toje pačioje aplinkoje kaip ir mes. Gintaras suteikia kūrybiškumo, neša sėkmę ir ramybę. Šios visos savybės bei epitetai nusako ir KPP projektų vykdytojų originalumą, kūrybiškumą, pasišventimą Lietuvos kraštui. Sėkmingai vykdoma veikla tarsi gintaro luitai formuojasi ir spindi mūsų krašte, – kalbėjo renginio vedėjas Deividas Norvilas.
Apdovanojimus įteikė žemės ūkio ministerijos viceministras Petras Narkevičius ir Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Virginija Šetkienė.


Biržų rajono UAB „Šiaurinis taškas“

2013 m. įkurta Biržų rajono UAB „Šiaurinis taškas“ įvertinta už projektą „Įmonės veiklos įvairinimas ir plėtra“. Šiuo projektu vystoma anksčiau neteikta paslauga, susijusi su nekilnojamo turto matavimu. Projektu įkurta viena nauja darbo vieta.
– Gera kaime dirbti ir savo paslaugas iš kaimo eksportuoti į miestą, – trumpai kalbėjo UAB „Šiaurinis taškas“ vadovas Tomas Bekeris, kaip ir visi apdovanotas žemės ūkio ministro Andriaus Palionio raštu.


Kupiškio rajono UAB „Slavita“

Kupiškio rajono UAB „Slavita“ įvertinta už projektą „Baldinių detalių iš klijuoto dygiuoto tašo gamybos linijos diegimas“. Įdiegusi šį procesą įmonė kontroliuoja visą gamybos eigą – nuo žaliavų paruošimo iki produkto pagaminimo. Paleista ir nauja pjuvenų briketavimo linija.
Bendrovei atstovavo ir apdovanojimą atsiėmė Kupiškio rajono vietos veiklos grupės (VVG) vadovė Neringa Čemerienė.


Kupiškio rajono aeroklubas

Kupiškio rajone aeroklubą įkūręs Laurynas Griauzdė įvertintas už projektą „Skraidymo mokymo veiklos kūrimas“.
Prieš metus L. Griauzdė įkūrė aerodromą, įsigijo ultra lengvąjį orlaivį ir organizuoja turistinius ir mokomuosius skrydžius.
Kaip sakė L. Griauzdė, finansai yra svarbu, bet jam didžiausią džiaugsmą teikia tai, kad jo aerodrome savarankiškam skraidymui parengti trys žmonės, visi šiuo metu tarnaujantys Lietuvos karinėse oro pajėgose.
– Didžiausia darbo palaima ta, kad šie žmonės nepamiršta čia atvažiuoti, – kalbėjo L. Griauzdė.
Smagu jam, kad šie vyrai, savo vadovybės paklausti, kur mokėsi skraidyti, atsako: „Kupiškyje!“
Laurynas, atsakydamas į Deivio klausimus, pasakojo: aerodromas – 1 km ilgio ir 70 m pločio, atitinkantis saugos reikalavimus, tinkamai paženklintas; čia veikianti skraidymo mokykla dirba pagal Ultra lengvojo orlaivio, Privataus piloto licencijos, Sklandytuvu skraidymo, Naktinių skrydžių, Pilotų instruktorių rengimo programas.Kupiškio rajono ūkis

Kupiškėnas 24 metų Alvaras Baltušis buvo apdovanotas už projektą „Paslaugų teikimas žemės ūkiui“. Projekto lėšomis įkurtos dvi darbo vietos, įsigyta technikos, reikalingos teikti žemės ūkio paslaugas kitiems. A. Baltušio šeima nusipirko modernią techniką augalų derliui nuimti, augalų priežiūrai ir apsaugai, pagrindiniam ir priešsėjiniam žemės dirbimui.

A. Baltušis dėkojo savo šeimai, Kupiškio rajono VVG vadovei N. Čemerienei, paskatinusiai imtis projekto. Šio jauno žmogaus teigimu, miestiečiai važiuoja į kaimą pailsėti, o kaimo žmogus ilsisi dirbdamas.


Kaimo bendruomenė „Palėvenys“

Kupiškio rajono kaimo bendruomenė „Palėvenys“ buvo apdovanota už projektą „Vienuolyno akimirkos dvelksmas“, patrauklų kultūros ir turizmo paslaugomis bei krašto kulinarinio paveldo ir tradicijų puoselėjimu. Projekto lėšomis buvo įrengta virtuvė, nupirkta priemonių Kupiškio krašto kulinarinio paveldo – žirninių blynų, kupiškėniško uršto, pakišuolių, švilpikų – gamybos demonstravimui. Palėvenės bendruomenės pirmininkė Laima Juknevičienė papasakojo apie bendruomenės pastangas sutvarkyti dominikonų vienuolyno svirną, patį vienuolyną, bet neišdavė kulinarinių paslapčių: kvietė atvažiuoti į Palėvenę ir jas sužinoti.


Panevėžio rajono Pažagienių bendruomenė

Panevėžio rajono kaimo bendruomenės „Pažagieniai“ projektas „Mobilus SPA“ įvertintas už bendruomeninio verslo ir darbo vietų sukūrimą. Kaimo bendruomenės pirmininkė, buvusi kupiškietė Elena Stanienė papasakojo, kokią nelengvą naštą šiuo projektu sau ant pečių užsikrovė Pažagienių bendruomenė: apie 53 kg sveriančias lovas tenka vežti klientams, nešti jas kartais net į penktą aukštą. Betgi galima ir patiems atvykti masažui į šį gražiai renovuotų daugiabučių kaimą ir pasinaudoti bendruomenės projekto teikiama paslauga.
E. Stanienė dėkojo konkurso „Krašto auksas“ organizatoriams: jo nugalėtojų projektams padaryta didžiulė reklama.


Panevėžio rajono UAB „Pankera“

Panevėžio rajono UAB „Pankera“ įvertinta už projektą „UAB „Pankera“ gamybinės linijos ir transporto atnaujinimas“. Projekto lėšomis bendrovė įsigijo vakuuminį molio minkytuvą, presą, krovininį automobilį bei įrangą gaminti molinius indus ir vazonus gėlėms. Pastaroji veikla bendrovei leidžia dirbti be menkiausių molio atliekų.
Bendrovei „Pankera“ Adomynėje atstovavo Panevėžio rajono VVG vadovė Vilma Juodagalvytė-Baranovskaja.


Panevėžio rajono Ėriškių bendruomenė

Panevėžio rajono Ėriškių kaimo bendruomenė buvo apdovanota už projektą „Vienybėje – jėga“.
Tai Ėriškių kaimo jau ketvirtus metus rengiama šventė, organizuojama liepos mėnesį. Šį renginį plačiai garsina drakonų valčių lenktynės 10-vietėmis arba 20-vietėmis valtimis. Vienu metu gali lenktyniauti 12 komandų.
Bendruomenės pirmininkė Virginija Giedraitienė kvietė sekti informaciją ir liepos mėnesį atvykti į Ėriškius.


Kupiškio vandens pramogos

Pauliaus Pranckūno projektą „Vandens pramogų paslaugų kūrimas“ įvertino ir konkurso „Krašto auksas“ komisija, išrinkusi jį tarp devynių sėkmingiausių Panevėžio apskrities KPP projektų, ir feisbuko paskyros „Krašto auksas“ lankytojai, šį projektą pripažinę geriausiu apskrityje.
Vandens batutas – ypač populiarus projekto pirkinys.
P. Pranckūnas už šį projektą dėkojo mamai, žmonai, rajono VVG ir adomyniečiams: Adomynėje jis praleido ne vieną vaikystės vasarą, mat iš čia buvo kilęs jo tėtis.


Renginio svečiai

Adomynėje dalyvavo Kupiškio rajono meras Algirdas Notkus, Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis, Seimo nariai.
Ministerijos dovana renginio dalyviams – Deivio ir jo žmonos Renatos Norvilės bei Violetos ir Viliaus Tarasovų koncertas.


temainfo.lt
Emilijos Briedytės nuotraukos