Kupiškėnių irkluotojų laukia Europos jaunių čempionato startas

Viktorija Vareikaitė (pirma iš dešinės)

Liepos 9-10 dienomis Trakuose vyks Europos jaunių (iki 18 metų) irklavimo čempionatas, kuriame dalyvaus beveik 600 sportininkų. Lietuvai Europos čempionate atstovaus 35 sportininkai, irkluosiantys 11 valčių. Keturviečių valčių klasėse Lietuvos irkluotojų garbę gins kupiškietės, buvusios Kupiškio kūno kultūros ir sporto centro (KKSC) Gabija Vogulytė ir Viktorija Vareikaitė.

Gabija nuo 2015-ųjų kovo treniruojasi Trakuose (treneris Vladislavas Sokolinskis), o Viktorija – Šiaulių sporto gimnazijoje (treneris Alis Striška).

V.Sokolinskis subūrė perspektyvią merginų keturvietę be vairininko. Be Gabijos, joje irkluoja Gedvilė Česnavičiūtė, Kamilė Kralikaitė ir iš Šiaulių kilusi Vytautė Urbonaitė. Pernai suburta keturvietė jau ragavo ir tarptautinių varžybų patirties, o pernai tapo tarptautinės „Gintarinių irklų“ regatos nugalėtoja, laimėjo Lietuvos jaunių čempionatą, suaugusių čempionate iškovojo sidabrą.

Gabija Vogulytė (pirma iš dešinės)

Šių metų „Gintarinių irklų“ regatoje dalyvavo per 500 Latvijos, Estijos, Lenkijos, Baltarusijos, Rusijos, Austrijos, Didžiosios Britanijos, Ukrainos, Moldovos, Švedijos, Egipto ir net Kinijos irkluotojų. G.Vogulytė su komanda abi dienas iškovojo bronzos medalius.

V.Vareikaitė po gegužės mėnesį vykusių kontrolinių varžybų sėdo į porinę keturvietę valtį. Su ja irkluoja šiaulietė Raminta Morkūnaitė bei kaunietės Ieva Medelinskaitė ir Agnė Ginevičiūtė. Daugiau pairkluoti kartu merginos gali tik stovyklose.

Pernai V.Vareikaitė dalyvavo tarptautinėse varžybose, tapo Lietuvos jaunių žaidynių prizininke. Šių metų „Gintarinių irklų“ regatoje porinė keturvietė abi dienas iškovojo bronzos medalius.

Abiejų kupiškiečių laukia treniruočių stovykla ir pirmas rimtas startas Europos jaunių čempionate Trakuose. Belieka joms palinkėti sėkmingų startų ir lengvų yrių!