Kupiškėnė užpulta gal ir nebuvo, bet medžius ir krūmus iškirs

Panevėžio apskrities VPK Kupiškio rajono policijos komisariatas gavo netikėtą paklausimą: ar galima prie vieno daugiabučių namų Prano Mažylio gatvėje iškirsti krūmus, trukdančius saugumui. Daugiabučio bendrija, priklausanti Saugios kaimynystės grupei, susirūpino savo saugumu: juos pasiekė gandai, kad daugiabučio namo kieme esančiuose krūmuose slėpęsis nepažįstamas asmuo vieną vakarą užpuolė iš prekybos centro ėjusią moteriškę. Nors policija bendruomenės pirmininkę Zitą Jurgelionienę informavo, kad tokio įvykio nebuvo užfiksuota, tačiau gyventojai nusprendė savo aplinką padaryti saugesnę: namą supa daug ūgtelėjusių medžių ir krūmų.

– Kreipėmės dėl savo saugumo. Girdėjau gandų, kad neseniai iš mūsų krūmų iššoko nepažįstamas asmuo ir užpuolė iš parduotuvės ėjusią moterį. Iš policijos supratau, kad toks faktas nepasitvirtino, tačiau bus saugiau, jei mūsų kiemas bus atviresnis, – sakė minėtos bendrijos gyventoja.

– Aplinkos želdinių sodinimo projektavimas turi didelę reikšmę kuriant saugią aplinką, todėl apie tai verta pagalvoti jau prieš sodinant įvairius augalus. Teritorijos matomumas turi būti geras: aikštelių, ėjimų, šaligatvių, pėsčiųjų takų siūloma neapželdinti žemaūgiais augalais, krūmais. Vagims nėra patrauklios atviros ir apšviestos teritorijos, kuriose jie gali būti pastebėti ir atpažinti. Bendrijos pirmininkės idėją susitvarkyti aplinką prie daugiabučio namo policija palaiko, nes krūmais, medžiais apsodinta teritorija gali tapti priedanga vagims ir būti nesaugi praeiviams. Tokia teritorija gali tapti puiki vieta apiplėšti. Kuriant saugią aplinką siūloma sklypų ribų, kurios vienijasi su kaimynais, neapsodinti aukštomis tujomis, eglėmis, tankiais krūmais, neatsiskirti nuo kaimynų aukštomis nepermatomomis tvoromis, kad kaimynai, pastebėję įtartinus asmenis jūsų kieme, galėtų pranešti jums arba policijai, – teigė Kupiškio rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyr. tyrėja Gintarė Šližytė.

Daugiabučio namo bendrija savo aplinką nutarė sutvarkyti ir padaryti ne tik saugesnę, bet ir gražesnę. Dideli medžiai, krūmai ėmė užstoti vaizdą per butų langus, ir kieme tapo ankštoka.

 

Karolina Miganovičienė

Panevėžio apskrities VPK Komunikacijos grupės vyresnioji specialistė