Kupiškėnas verslininkas patyrė didžiulį nuostolį

Vasario 21 d. pradėtas ikiteisminis tyrimas MB „Zenitus” atžvilgiu: nuo sausio 7 d. iki sausio 18 d. apgaulės būdu savo ar kitų naudai iš kupiškėnų bendrovės įgijo didelį kiekį naftos produktų ir, neketindama vykdyti prievolės – už įsigytą kurą neatsiskaitė. Padaryta 13 675,64 Eur žala.

Kaip temainfo.lt sakė apvogtos kupiškėnų bendrovės savininkas, per tris kartus dideliais kiekiais buvo piltasi dyzelinio kuro.

– Tyrėjas sakė, jog šios mažosios bendrijos savininkas policijos paieškomas jau trečią kartą. Ir spauda ne patį faktą turėtų konstatuoti, o kelti viešumon klausimą dėl valstybės atsainaus požiūrio į kai kuriuos dalykus: leidžiama kurtis mažosioms bendrijoms be jokio įstatinio kapitalo. Ką šiandien turi „Zenitus”? Nieko: nei transporto, nei turto, nei įstatinio kapitalo, kurį būtų galima nuskaičiuoti nuketėjusiajam, – sakė Kupiškio bendrovės savininkas.

– Turbūt kažkiek yra ir verslo, atidavusio kurą, kaltės?

– Tuo metu, kai buvo vykdomas šis nusikaltimas, nedirbau, bet nuo tokių atvejų niekas nėra apgintas: prisipila cisterną kuro, o pinigų neperveda. Verslas už tą kiekį dar turi susimokėti PVM. Ir nepradelsdamas terminų, nes bus apkrautas baudomis. Bene nuo 2014 m. valstybė vagystės atveju nukentėjusiajam pradėjo grąžinti PVM, bet ir tai tik tuomet, kai baigiasi visi procesai. Kada baigsis šis procesas?

– Tikėtina, kad kaltininkas bus surastas…

– Ir, ko gero, tai nieko nepakeis. Kaip sakiau, jis nieko neturi, net darbuotojo – nė vieno. Beje, šių atvejų kategorijai dar priskiriami bankrotai. Yra toks kupiškėnas verslininkas.  Susiorganizavo bankrotą, o mums liko 200 tūkst. litų skola. Vystė verslą, vykdė projektus, ėmė kurą skolon. Ir ką dabar mums su juo daryti?  Baisiausia tai, kad lieki vienas. Net ir šiuo atveju mums buvo pasiūlyta kreiptis į teismą civilinio kaltinimo tvarka. Ką tai reikštų? Dar ir patiems įrodinėti, kad šalyje galimos tokios vagystės? Nesuvokiama, kaip taip lengvai registruojamos visokios „Zenitus“ nė kiek nepasidomint bendrovės verslo istorija. Už tokį kažkam padarytą didžiulį nuostolį atsakomybę turėtų prisiimti ne kokia nors MB, o konkretus žmogus: gal baimė sėsti į kalėjimą taptų viena iš prevencinių priemonių… – kalbėjo verslininkas.

MB „Zenitus” – kauniečių firma, kuro užsipylusi Anykščių rajone.


Parengta pagal Utenos apskrities VPK inf.