Kupiškėnas savanoris ugniagesys Audrius Laucius išgelbėjo skęstančią mergaitę

Tądien A. Laucius, savanoris ugniagesys, budėjo Noriūnuose. Pranešimą apie Kupiškio rajono Noriūnų užtvankoje skęstančią paauglę jis gavo iš kaimo ugniagesių komandos vadovo. Ugniagesiai išvyko į įvykio vietą. A. Laucius sėdo į savo automobilį ir išskubėjo paskui juos.

– Pirmiausia važiavome iki užtvankos galo, kur jau būta ne vieno panašaus įvykio, bet ten skęstančios mergaitės neišvydome. Tada važiavau viena užtvankos puse, o ugniagesiai nuskubėjo kita. Užtvankos šlaitas gan status, apaugęs krūmais, tad ne taip lengva buvo pamatyti, kur ji yra. Laimei, netrukus pastebėjau ją mojančią, ir skubiai leidausi jos link,– pasakojo A. Laucius Gelbėjimo tarnybai.

Iškėlęs mergaitę iš vandens Audrius kartu su ugniagesiais nunešė ją greitosios pagalbos medikams.

Po įvykio A. Laucius buvo nuėjęs aplankyti mergaitės. Jis džiaugiasi, kad viskas baigėsi laimingai: paauglė patyrė tik kojos traumą.

A. Lauciui kartą jau yra tekę gelbėti žmogaus gyvybę. Tai buvo prieš penkerius ar šešerius metus: važiuodamas namo jis pastebėjo vyrą, purtantį mažą vaiką. Stabtelėjęs prie jų Audrius sužinojo, jog mažylis užspringo. Įsisodinęs juos į automobilį A. Laucius nuvežė vaiką medikams. Mažylis buvo išgelbėtas.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiais metais vandens telkiniuose jau nuskendo 20 žmonių, nuo žūties pavyko išgelbėti 14 skendusiųjų.

 

Parengta pagal Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inf.