Kupiškėnas Romas Balčiūnas pradėjo medkirčių treniruotes Estijoje

Liepos 10 d. Estijos Luua miškininkystės mokykloje prasidėjo Lietuvos medkirčių rinktinės treniruotės prieš Pasaulio čempionatą. Rinktinę sudaro keturi asmenys, jos sudėtyje – ir Kupiškio miškų urėdijos Alizavos girininko pavaduotojas Romas Balčiūnas.

Kupiškėnai pergyveno dėl R.Balčiūno nesėkmės atvirojo čempionato „Medkirtys 2014“ pirmoje rungtyje: Budrionių miške jam nepavyko tiksliai nuversti eglės – prarado 144 tšk. Tačiau kitos keturios rungtys patyrusiam čempionatų dalyviui padėjo pasivyti lyderius: „Medkirtys 2014“, surengtas Kupiškyje, R.Balčiūnui atnešė trečią vietą, ir jis pateko į Lietuvos rinktinę.
Būtent R.Balčiūno iniciatyva medkirčių čempionatas šiemet buvo rengiamas Kupiškyje. Kupinas sportinės įtampos ir azartiškas renginys prilygo šventei. Tai lėmė ir geras jai pasirengimas, kurio atsakomybės naštą prisiėmė Kupiškio miškų urėdija.

– Buvo svarstymų, kur Kupiškyje greičiausiai pamaitinti apie 40 žmonių, bet išeitį radome labai puikią: pietavome ir vakarieniavome gamtoje, – apie nedidelius organizacinius nepatogumus, tapusius patogumais, temainfo.lt pasakojo Kupiškio miškų urėdas Dainius Stonkus, beje, įsteigęs ir „Medkirtys 2014“ nominaciją geriausiai nuvertusiajam medį.

R.Balčiūnas pirmą kartą medkirčių čempionate dalyvavo 2005 m. Tai buvo šeštasis čempionatas, atgaivintas po aštuonerių metų pertraukos ir surengtas Kauno rajone, Girionyse. Kupiškėnas tąkart užėmė trečią vietą, surinkęs 1346 tšk. „Medkirtys 2014“ jis pelnė jų 1468. Beje, įdomu, kad 2005-ųjų čempionato nugalėtojas Nerijus Sakalauskas surinko 1415, o šių metų nugalėtojas Andrius Mockus – 1605 tšk.

– Taip per devynerius metus pasikeitė medkirčių profesionalumas, – sakė čempionato „Medkirtys 2014“ vyriausiasis teisėjas, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos (KMAIK) darbų saugos ir darbo su motoriniais instrumentais dėstytojas, profesijos mokytojas ekspertas Arūnas Jurkonis.

Septintajame medkirčių čempionate – jis irgi vyko Girionyse – R.Balčiūnas surinko 1570 tšk. ir tapo nugalėtoju. Čempiono titulą jis iškovojo ir 2008 m. ten pat vykusiame aštuntajame medkirčių čempionate. Pergalę jam atnešė 1509 tšk.

2010 m. medkirčių čempionatas vyko Rumšiškių buities muziejuje. Čia pirmą kartą atskiroje įskaitoje varžėsi jauniai (iki 24 metų). Sužibo KMAIK studento Gedimino Stasiūno žvaigždė, „Medkirtys 2014“ užėmusio antrą vietą. Rumšiškėse pirmas jis buvo ir jaunių, ir bendrojoje įskaitose. Pastarojoje R.Balčiūnas užėmė antrą vietą; jis surinko 1531 tšk., nuo čempiono atsilikęs 49.
Dešimtajame čempionate Rumšiškėse R.Balčiūnas vėl buvo antras (1573), o 11-ajame, kuris vyko Radviliškio rajono Burbiškio dvare, pelnė pirmą vietą (1550); sėkmingas jam buvo ir 12-asis čempionatas: pirmoji vieta laimėta su 1547 tšk.

Pirmą kartą į Pasaulio čempionatą R.Balčiūnas išvyko 2006 m. Tuokart į Estiją kartu su juo vyko Povilas Penkaitis, „Medkirtys 2014“ antros vietos laimėtojas, ir Vygantas Ignotas. Iš 28 komandų Lietuvos rinktinė buvo 25-a. 2008 m. kupiškėnas dalyvavo Pasaulio čempionate Vokietijoje ir tarp 86 dalyvių buvo 50-as.

2010 m. Kroatijoje tarp 93 dalyvių R.Balčiūnas buvo 33-ias, o 2012 m. Baltarusijos tarp 84 – 6-as.

Šį rudenį Pasaulio medkirčių čempionatas vyks Šveicarijoje. Jame dalyvaus G.Stasiūnas, R.Balčiūnas, Gintaras Karpavičius bei jaunių įskaitoje pirmą vietą pelnęs A.Mockus.

Liepos 12 d. R.Balčiūnas dalyvaus Luua treniruočių stovyklos draugiškose varžybose.
temainfo.lt

Emilijos Briedytės nuotr.