Kupiškėnas gimnazistas įsidarbino Savivaldybės administracijoje

Vilmantas Bieliūnas

Kupiškio rajono tarybos posėdyje matyti prie kompiuterio sėdintį 17-metį Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos gimnazistą Vilmantą Bieliūną nebuvo labai įprasta. Negali būti, kad jis ateitų ir lyg niekur atsisėstų į specialisto informacinėms technologijoms vietą bei skaičiuotų Tarybos narių balsavimo rezultatus ir skelbtų juos ekrane. Tai toks retas atvejis, kokio antro niekas neprisimena: Savivaldybės administracijoje dar nėra dirbęs moksleivis. Nebent valytoja.

– Jis nepaprastai talentingas IT specialistas. Džiaugiuosi, kad mūsų žmonės jį pastebėjo, pakvietė. Baigs gimnaziją, išvažiuos. Tokie darbą gauna visur, tačiau Vilmantu jau ir šiandien galime didžiuotis, – temainfo.lt sakė rajono meras Dainius Bardauskas.

V.Bieliūno teigimu, į darbą jį pakvietė Savivaldybės administracijos direktorius Marius Mališauskas. Vilmantas dirba kartu su vyriausiąja specialiste informacinėms technologijoms Daiva Aleksandravičiene.

Suvesti į kompiuterį Tarybos darbotvarkę, pamaigyti mygtukus ir ekrane parodyti balsavimo rezultatus – nieko sudėtingo. Vilmantas kontroliuoja visą savivaldybės kompiuterinį tinklą, prižiūri įrangą, šalina gedimus. Vasara karšta, tad perkaista kompiuterių dalys; šalinti gedimų tenka vykti ir į seniūnijas.

V.Bieliūnas jau spėjo pajusti, ką reiškia vienu metu susikrovę darbai.

– Ar tenka dirbti viršvalandžius? – klausėme IT specialisto.

– Kelis kartus pavėlavau išeiti namo.

– Kiek kartų pramigai ateiti laiku?

– Nebuvo tokio atvejo.

V.Bieliūnas savivaldybėje dirba nuo birželio 1 d.

 

Rita Briedienė

Autorės nuotr.