Kupiškėnas Domantas Vilys pakviestas į prestižinę NBA stovyklą

– Praėjusį sekmadienį jau po vidurnakčio iš Zagrebo man paskambino Domantas Vilys ir pasakė: „Treneri, aš patekau tarp dešimties geriausiųjų ir vyksiu į Ameriką.”„Aš tau taip ir sakiau!” – šūktelėjau, pamiršęs, kelinta valanda. Prieš kelias savaites Domantas puikiai pasirodė tarptautiniame turnyre Turkijoje; čia jis buvo pripažintas naudingiausiu turnyro žaidėju. Prieš kelionę į Kroatijos sostinėje Zagrebe vykusią „Jordan Brand Classic” stovyklą mes kalbėjome su juo, sakiau jam: „Matysi, pasiseks, būsi pakviestas į Brukliną.” Taip ir atsitiko. Tai didžiulis pasiekimas 16-mečio gyvenime. Į šią stovyklą kviečiami geriausi Europos krepšininkai, – su temainfo.lt įspūdžiais dalinosi Kupiškio rajono Kūno kultūros ir sporto centro krepšinio mokytojas, pirmas D.Vilio treneris Alvydas Puzelis.

Anot mokytojo, D.Vilys turi krepšininko smegenis, yra universalus žaidėjas: gali kovoti įžaidėjo pozicijoje, gali prisiimti metimo atsakomybę, vadovauti komandai, puikiai sužaisti asmeniškai. Tai – ne vienos dienos žvaigždė. Kaip sakė A.Puzelis, Domanto darbas siekiant svajonės yra toks didelis, jog daugeliui net sporto žmonių jis neįveikiamas.

– Ir dar vieną dovaną Domantas turi. Jo motyvacija tobulėti – malonumas žaisti krepšinį. Tai daro jį nesustabdomu. Grįžęs namo pas tėvus, teturėdamas kelias dienas poilsio, jis lekia pas mane į salę, treniruoja berniukų ir mergaičių komandas. Jei atvirai, aš nesiliauju juo gėrėjęsis, – sakė A.Puzelis.

Jau treji metai D.Vilys mokosi Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijoje; jo treneris – Edvinas Justa.

Su Domantu vis nepavyksta susisiekti. Tikimės, jog iki balandžio mėnesio, jam išvykstant į Brukliną, pavyks tai padaryti.

Kaip teigia www.musukrepsinis.lt, į JAV keliaus du serbai, du ispanai, latvis, rusas, juodkalnietis, kroatas ir lenkas.

 

Adelija Varnaitė

www.musukrepsinis.lt nuotr.