Kupiškėnams šaškininkams Arijui ir Astijui Ribokams šiek tiek pritrūko sėkmės

[gallery_box]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/02/2018_saskes_64_1.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/02/2018_saskes_64_2.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/02/2018_saskes_64_3.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/02/2018_saskes_64_4.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/02/2018_saskes_64_5.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2018/02/2018_saskes_64_6.jpg” descr=”” title=””]

[/gallery_box]

Vasario 3–4 dienomis Vilniuje vyko Lietuvos jaunučių ir jaunimo finalinis šaškių ,,64“ čempionatas: jame kovota dėl kelialapių į pasaulio ir Europos čempionatus. Vilniuje rungtyniavo patys stipriausi Respublikos šaškininkai, laimėję atrankines varžybas Kaune.

Jaunučių (gim. 2005 m. ir jaunesnių) grupėje tarp 22 šaškininkų, iškovojusių teisę dalyvauti finalinėse varžybose, – Kupiškiui atstovavo rajono šaškių-šachmatų klubo nariai Arijus ir Astijus Ribokai (treneris Viktoras Naglys).

Pirmą dieną kiekvienas dalyvis žaidė po keturias partijas. Pirmus varžovus parinko kompiuteris, o vėliau buvo rungtyniaujama pagal reitingus. Partijos laiko limitas – pusė valandos. Pirmą varžybų dieną Arijus ir Astijus žaidė puikiai. Jie tvirtai dalinosi pirma ir antra vietomis.

Įtemptoje antroje varžybų dienoje – varžyboms einant į pabaigą ir pradėjus aiškėti rezultatams –Astijus atsidūrė ketvirtoje vietoje, o išaiškinti varžybų nugalėtoją ir prizininkus prireikė papildomų partijų, nes kupiškėnas Arijus, šiaulietis Matas Sketerskas ir vilnietis Augustas Gainovskis surinko vienodai taškų.

Papildomame mače geriau sekėsi šiauliečiui Matui, vilnietis Augustas liko antras, o Arijui atiteko bronzos medalis, trečio laipsnio diplomas ir piniginis prizas.

Apmaudu, kad taip nepasisekė papildomame mače. Verta paminėti, kad pirmą varžybų dieną prieš būsimą čempioną Astijus laimėjo, o Arijus su juo sužaidė lygiomis. Dar viena apmaudi detalė: jei pirmą dieną broliai tarpusavyje nebūtų sužaidę lygiomis, tai nebūtų reikėję ir papildomo mačo – nugalėtojo titulas būtų atkeliavęs į Kupiškį.

Vis dėlto tai tikrai stulbinantys rezultatai. Apdovanojimo metu buvo pasidžiaugta, kad kupiškėnai už nugarų paliko stiprius miestų, turinčių gilias šaškių žaidimo tradicijas, šaškių sporto mokyklas, atstovus. Broliai dar neprarado vilties startuoti pasaulio ar Europos čempionatuose. Kaip minėjo Lietuvos šaškių federacijos viceprezidentė Romualda Šidlauskienė, bus paskirstymas, kas kur važiuos.

Kupiškėnas R. Krasauskas žaidė jaunimo grupėje. Jis užėmė 12 vietą iš 24 šaškininkų, turėjusių teisę žaisti finale. Šioje grupėje galėjo startuoti šaškininkai iki 26 metų amžiaus. Taigi Roko rezultatas irgi geras. Jis taip pat priklauso tam pačiam klubui, jo treneris – V. Naglys.

 

Zigmas Paulauskas

Kupiškio komandos vadovas