Kupiškėnams duotas leidimas aptarnaujančiomis transporto priemonėmis važiuoti ledu

Vasario 21 d. posėdžiavusi  Kupiškio rajono savivaldybės taryba papildė 2013 m. patvirtintas  Saugaus elgesio vandenyje ir ant ledo taisykles.  Nuo šiol leista ant ledo užvažiuoti specialiajam transportui – operatyvinių tarnybų ir kitoms transporto priemonėms su specialiaisiais šviesos ir garso signalais arba tik su specialiaisiais šviesos signalais. Leidimas duotas ir aptarnaujančiam transportui atvežti į draudžiamą vietą ar išvežti iš jos krovinius.  Tokiam sprendimo projektui pritarta vienbalsiai.

Kaip sakė Kupiškio rajono meras Dainius Bardauskas, pas jį į priėmimą atėjo jaunas žmogus,  grįžęs iš Norvegijos, apsigyvenęs Palėvenėlėje ir svarstantis galimybę vystyti verslą – žiemą tiekti maisto produktus žvejams, vasarą nuomoti vandens dviračius poilsiaujantiesiems. Iki šiol Taisyklės draudė transporto priemonėmis užvažiuoti ant ledo, tad ir galimybės tokiam verslui nebuvo.

Anot Tarybos nario Leono Apšegos, toks verslas populiarus ant Kuršių marių ledo, o tokia idėja netruks įgyti konkurentų. Paulius Pranckūnas perspėjo, jog gali atsirasti norinčiųjų papiktnaudžiauti motorinėmis priemonėmis ant Kupiškio marių.

Tarybos sprendimu, neturintieji verslo liudijimo neturės ir leidimo transporto priemone užvažiuoti ant ledo.


temainfo.lt