Kupiškėnams bus teikiamos nominacijos „Už nuopelnus kultūrai”

Balandžio 15 d. (penktadienį) Pasaulio kultūros dienos proga Kupiškio rajono savivaldybė pagerbs rajono kultūros puoselėtojus. Į nemokamą renginį, vyksiantį Kupiškio kultūros centro Didžiojoje salėje, kupiškėnai kviečiami 16 val.

 

Kam atiteks nominacijos?

Renginio režisierė Neringa Danienė jau žino, kam atiteks penkios nominacijos „Už nuopelnus kultūrai”, tačiau visuomenei tai liks intriga iki pat nominacijų teikimo akimirkos.

Anot Kupiškio kultūros centro direktorės Jolitos Janušonienės, tarp nominuotųjų, kaip ir dera, – rajono kultūros centro ir jo padalinių, Viešosios bibliotekos, Kupiškio krašto muziejaus darbuotojai. Vienas nominuotųjų, savo kraštui daug nusipelnęs žmogus, gyvena Vilniuje.

 

Tarsi koptum į Kupiškio piliakalnį

– Statulėles sukūrė dailininkas kalvis Audrius Laucius. Kūrinio asociacija – Kupiškio piliakalnis ir laiptai į jį. Kopimas simbolizuoja gražių rezultatų siekimą: net užlipęs į viršūnę gali kopti aukščiau – tobulėjimui ribų nėra. Bus apdovanoti žmonės, rajono kultūrai nusipelnę per praėjusius metus: nuo 2015-ųjų Kultūros dienos iki šios. Kiekvienas turime savo žvaigždę: vienais metais geriau sekasi, kitais – blogiau, o ir projektų įvairovė ne visada vienoda. Būtent todėl ir pasirinktas apibrėžtas laikas, –temainfo.lt sakė Kupiškio kultūros centro direktorė J.Janušonienė.

 

Vertus apdovanojimo rinko komisija

Vertus nominacijos „Už nuopelnus kultūrai” rinko nepriklausoma komisija, vadovaujama Kupiškio rajono savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjos pavaduotojo Vytauto Knizikevičiaus; komisijos nariais buvo pakviesti Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Zita Sabaliauskienė, Meno mokyklos direktorė Daiva Šakickienė, rajono literatų klubo „Lėvens balsai” pirmininkė Regina Baltrūnienė ir renginių nepraleidžianti Kupiškio gyventoja Laima Murauskienė. Jų vertinimas ir lėmė 2016 m. rajono kultūrai labiausiai nusipelniusių Kupiškio rajono žmonių vardus.

 

Nominacijas įprasmino penkiese

Nominacijas dailininko statulėlėmis įprasmino ūkininkas, rajono Tarybos narys Egidijus Černius, UAB „Durpeta” direktorius Jonas Kantautas ir jo žmona Sigita, UAB „Dalgirda” vadovas Algirdas Notkus, UAB „Agla” direktorius, rajono Tarybos narys Augenijus Cesevičius bei UAB „Kupiškio vandenys” direktorius Albertas Audickas. Beje, jie kol kas irgi nežino, kam teks jų įsteigtos nominacijos „Už nuopelnus kultūrai”.

 

Koncertas – dar viena dovana

Dovana atvykusiesiems į Pasaulio kultūros dienos minėjimą – Eglės Juozapaitienės vadovaujamo moterų vokalinio ansamblio „Eglė”, smuikininko Gedimino Dalinkevičiaus ir Kupiškio meno mokyklos mokinių koncertas.

Renginį ves Violeta Mičiulienė ir Vidmantas Paliulis.

 

Tai ir Kultūros darbuotojų diena

Verta prisiminti, jog minėti Pasaulio kultūros dieną pasiūlė rusų mąstytojas Nikolajus Konstantinovičius Rerichas, istorinių paminklų išsaugojimo iniciatorius. Keliaudamas po įvairias šalis jis suvokė: pasaulyje yra daugybė gražių meno paminklų ir juos būtina saugoti; 1929 m. jis kreipėsi į visų šalių valstybinius ir kultūros atstovus, kviesdamas aptarti kultūros paminklų apsaugos klausimą.

1935 metų balandžio 15 d. Vašingtone JAV prezidentas T.Ruzveltas ir 20 Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų ir istorinių paminklų išsaugojimo. Lietuvoje ši diena pradėta minėti 2006 m., tapdama dar ir Kultūros darbuotojų diena.

Pasaulio kultūros vėliavoje – trejybės simbolis, kuris gali būti labai įvairiai traktuojamas: religija, menas ir mokslas; tiesa, grožis ir teisingumas, meilė, gėris ir žinojimas.

 

Rita Briedienė

Emilijos Briedytės nuotr.