Kupiškėnams atstovaus keturi Seimo nariai

Lapkričio 14 d. į pirmą posėdį susirinko 2016-2020 metų kadencijos Seimo nariai. Šiandien  141 parlamentaras  prisiekė būti ištikimas (-a) Lietuvos Respublikai; gerbti  ir vykdyti jos  Konstituciją  ir  įstatymus, saugoti jos žemių vientisumą; visomis išgalėmis stiprinti Lietuvos nepriklausomybę, sąžiningai   tarnauti  Tėvynei,  demokratijai,  Lietuvos   žmonių gerovei.

Rinkėjai galėjo stebėti tiesioginę pirmojo posėdžio transliaciją, o vėliau girtis erudicija – kurie Seimo nariai per daug skubėjo ar net suklydo. Priesaiką priėmė Konstitucinio Teismo pirmininkas, prisiekė 59 Seimo senbuviai ir 82 nauji nariai.

Rokiškėnams Seime atstovaus save išsikėlęs Raimundas Martinėlis, anykšėnams – TS-LKD partijos atstovas, daugiamandatėje apygardoje reitingus laimėjęs Sergėjus Jovaiša bei vienmandatėje šešis vyrus ant menčių nesunkiai patiesusi Valstiečių ir žaliųjų sąjungos narė Greta Kildišienė.

Bene turtingiausi šiuose rinkimuose  – kupiškėnai, nors jau daugelį metų nebeįstengiantys į Seimą išrinkti savo krašto atstovo. Taip yra todėl, kad Seimo rinkimuose šis rajonas išdalinamas dviem apygardoms: šiemet viena jo dalis teko Sėlos, kita – Biržų-Kupiškio rinkimų teritorijoms.

Ir štai šią kadenciją kupiškėnams atstovaus keturi Seimo nariai: daugiamandatėje apygardoje  laimėję kupiškėnas Jonas Jarutis ir biržietis Viktoras Rinkevičius, Biržų-Kupiškio apygardoje rinkimų kovą įveikęs biržietis Audrys Šimas, Sėlos apygardoje – rokiškėnas R.Martinėlis.

A.Šimas, J.Jarutis ir V.Rinkevičius  – Valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatai. R.Martinėlis prisijungė prie valdančiosios daugumos ir dirbs Ekonomikos komitete.

Tad visi keturi pastaruosius ketverius metus sieks įgyvendinti naujo Seimo koalicijos – Valstiečių ir žaliųjų sąjungos, pelniusios 56 mandatus, ir trečią vietą laimėjusios Lietuvos socialdemokratų partijos – programą. Jie dirbs Lietuvai; kupiškėnai tikisi, jog nepamirš ir jų.

 

Adelija Varnaitė