Kupiškėnams apie JGI – teatras „Kitas kampas“

Rugsėjo 29 d. į Kupiškį užsuko per Lietuvą keliaujantis renginių turas „Jaunimo garantijos – sužinok, kad gali!“. Susitikimuose jaunuoliai sužino apie Jaunimo garantijų iniciatyvas (JGI) bei ją skatinančius projektus. Šiuos renginius inicijuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija niekur nesimokantiems, nedirbantiems, mokymuose nedalyvaujantiems 15-29 metų jaunuoliams.

Susitikimas įvyko Kupiškio kultūros centro Vitražų salėje; tiek žmonių ji senokai bematė. Tokį jaunų žmonių dėmesį sukėlė žinia, kad renginyje dalyvaus teatro „Kitas kampas“ aktoriai Audrius Bružas ir Kirilas Glušajevas.

Pirmoji dalis buvo Interaktyvi informacinė. Šmaikščiai improvizuodami aktoriai kupiškėnus supažindino su Jaunimo garantijų iniciatyva ir ją įgyvendinančių projektų tikslais, siekiamais rezultatais, galimybėmis pasinaudoti projektų teikiamomis paslaugomis ir priemonėmis.

Kaip skelbia www.ldb.lt, pramoginėje dalyje aktoriai šmaikščiai improvizuodami visus įtikino: užimtumas yra vertybė, alternatyvios užimtumo formos yra vertingos, būtina atsakingai planuoti karjerą, reikia rinktis veiklą, kuriančią pridėtinę vertę sau ir valstybei.

Aktoriai rengė trumpus žaidimus ir jų dalyvius už aktyvumą apdovanojo dovanėlėmis su JGI simbolika. Renginyje dalyvavo ir su jaunimu bendravo Kupiškio ir Panevėžio jaunimo darbo centrų specialistės Milda Kučinskė ir Vilanda Gustaitė.

 

Adelija Varnaitė

Pauliaus Briedžio nuotr.